| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Kontaktní čočky

25.3.2015 15:06:55 Piggy

Kontaktní čočky a nejisté vidění

již dva měsíce nosím - spíš testuji kontaktní čočky, ze začátku měsíční kvůli zácviku a ted jednodenní. Jsem krátkozraká, mám cca 5 a 7 dioptrií. měla jsem poroblém se zaostřením při pohledu na různé vzdálenosti v rychlejším sledu (s brýlema to nemám), dr. usoudila, že jsou na mne asi moc silné, tak mi dala slabší (místo původních 4,75 a 6,5 mi dala 4,5 a 6 dioptrií). Problém to vyřešilo jen částečně, problém přetrvává hlavně když se podívám dolů- třeba na text a pak na PC nebo do strany 2-4 m, obecně při každé změně pohybu očí a zároveň vzdálenosti pohledu mám pocit, že na okamžik šilhám - vidím buď dvojitě nebo rozmazaně, to se pak upraví..případně ještě zamrkám. Prostě to chvíli trvá než začnu vidět opět "ostře". Dle dr. mi čočky sedí na oku dobře, takže blbým nandáním to asi nebude.. Také se mi stalo, že s jinou značkou čoček jsem viděla slaběji - přitom dioptrie byly stejné. Nechápu, jak je to možné, parametry jako dioptrie, DIA jsou stejné, BC 8,4 nebo 8,6 (prý to nehraje takovou roli..). Že by materiálem?
Jaký je rozdíl ve vidění se sférickými a asférickými čočkami u uživatele, který nemá problém s nimi?
Jak poznám, že mi plave čočka - vidím pořád rozmazaně nebo jak to vypadá?
Už si připadám hloupě, chtěla bych je občas nosit (docela nutnost) a nevím, co mám dělat - zkoušet ještě jiné kombinace dioptrií, ještě jinou značku nebo co s tím? Vyměnit doktorku?
Partner to nechápe, sám s tím problém nikdy neměl a má mě za exota..
Odpovědět
Průběh diskuze (8 názorů)
Téma: Kontaktní čočky a nejisté vidění Piggy 25.3.2015 15:6
*Re: kontaktní čočky a nejisté vidění Sopka 25.3.2015 15:33
**Re: kontaktní čočky a nejisté vidění Monika 25.3.2015 19:50
*Re: kontaktní čočky a nejisté vidění ...j.a.s... 25.3.2015 16:53
**Re: kontaktní čočky a nejisté vidění ...j.a.s... 25.3.2015 16:54
***Re: kontaktní čočky a nejisté vidě... hgfjdmh 25.3.2015 17:8
*Re: kontaktní čočky a nejisté vidění hgfjdmh 25.3.2015 17:7
*Re: kontaktní čočky a nejisté vidění Moima 25.3.2015 20:16

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.