| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Koupě, prodej, pronájem nemovitosti

5.3.2015 18:03:43 sas.i

Bývalý manžel pronajal dům s mými věcmi

Prosím o radu, o názor..... Bývalý manžel pronajal dům, který jsem mu po rozvodu darovala, resp. vzdala jsem se nějakého majetkového vyrovnávání, ale pod podmínkou, že veškeré zařízení bude moje, protože jsou to věci, které jsem si sama vybírala, fakt s láskou (vím, zní to jako klišé) a jednou je budu potřebovat k zařízení nového bydlení pro sebe a svoje děti. Navíc hodně věcí jsou věci třeba po prababičce apod., mám k ním zvláštní vztah. Souhlasil s dohodou, že než bude chtít dům pronajmout, dá mi třeba měsíc dopředu vědět a já si vše odvezu. Loni v létě jsem se náhodou dozvěděla, že v domě někdo bydlí, ale využívá prý jen kuchyňskou linku, zbytek věcí exmanžel odstěhoval na půdu (trnu, co s tím dělají myši a jak se to vše poškodilo). Teď, když se stěhuji, jsem mu volala, že si pro věci asi za měsíc pojedu a z něho vylezlo, že nová nájemkyně (se dvěma dětma) využívá komplet celé zařízení bytu, včetně vybavení kuchyně, dětského pokojíčku apod. Jsem v šoku, jak mě podfoukl. Já se s ním snažila jednat fér. Poučení pro mě, něčekat, že druzí budou jednat fér, přestože se o to já snažím. Co teď ale s tou situací? Dům je v zahraničí. Ano, vyplatí se mi pro to jet, mám většinu věcí ráda, jsou mezi nimi věci pro mě opravdu hodně cenné (nemyslím finančně). Jazyk dané země umím tak na běžné dorozumívání, rozhodně se necítím na to se s někým dohadovat o penězích a omlácených talířích. Ex tam jet nechce, prý ji zavolá. Co byste dělali vy?
Odpovědět
Průběh diskuze (17 názorů)
Téma: Bývalý manžel pronajal dům s mými věcmi sas.i 5.3.2015 18:3
*Re: Bývalý manžel pronajal dům s mými ... 2.10xb-116 5.3.2015 18:18
**Re: Bývalý manžel pronajal dům s mým... ...neviditelná... 5.3.2015 18:20
*Re: Bývalý manžel pronajal dům s mými ... Monika 5.3.2015 18:23
**Re: Bývalý manžel pronajal dům s mým... sas.i 5.3.2015 18:30
***Re: Bývalý manžel pronajal dům s m... Kreaty 5.3.2015 19:38
*Re: Bývalý manžel pronajal dům s mými ... Epepe 5.3.2015 19:9
*Re: Bývalý manžel pronajal dům s mými ... Winky 5.3.2015 20:47
**Re: Bývalý manžel pronajal dům s mým... Lexi. 6.3.2015 9:6
*Re: Bývalý manžel pronajal dům s mými ... úča 5.3.2015 21:8
**Re: Bývalý manžel pronajal dům s mým... Kubula K. 5.3.2015 22:25
***Re: Bývalý manžel pronajal dům s m... Kalamity YANKA 6.3.2015 8:53
*Re: Bývalý manžel pronajal dům s mými ... NovákováM 5.3.2015 22:36
*Re: Bývalý manžel pronajal dům s mými ... torey 6.3.2015 7:27
**Re: Bývalý manžel pronajal dům s mým... Kalamity YANKA 6.3.2015 8:56
*Re: Bývalý manžel pronajal dům s mými ... radka 6.3.2015 9:33
*Re: Bývalý manžel pronajal dům s mými ... Lexi, dcera 17 a syn 15 let 6.3.2015 15:27

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.