| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Co vám lékař neřekne - rady a tipy

13.2.2015 10:34:15 Katsue

Jak naložit se zdravotnickými pomůckami zapůjčenými pojišťovnou?

Vyklízím byt po prarodičích a je v něm několik větších zdravotních pomůcek jako polohovací postel, zařízení na zvedání nemohoucích nebo invalidní vozík. Ty pomůcky jsou zřejmě pojišťovny, která je asi zapůjčila. Odpověď se tedy asi zdá jasná, ale...
Babička byla před smrtí nějakou dobu nemohoucí a děda pro ni proto na pojišťovně vymohl právě tyto pomůcky. Babička zemřela před cca 4 lety. Ptala jsem se potom dědy, co s těmi pomůckami (on je nepotřeboval) a řekl mi, že je chtěl vrátit firmě, která je dovezla, oni ale chtěli nějaké velké peníze za jejich odvoz a to on nechtěl platit a tak z toho sešlo. Ta firma prý pomůcky nevlastní, jen je pro pojišťovnu distribuuje. Tak v tom bytě několik let ležely bez povšimnutí, až teď zemřel i děda a vyřízení pozůstalosti je na mě.
Mně teda hlava nebere, že nikoho nezajímá, že by ty pomůcky mohly sloužit ještě někomu jinému a místo toho tam leží bez užitku. A nějak se mi nechce dělat toho idiota, co jim ještě bude platit za to, aby je to vůbec zajímat začalo a odvezli si je.
Tak osciluji mezi dvěma póly - být jako vždy ten poslední poctivej blbec, co laskavě poprosí firmu nasátou na zdravotní pojišťovnu, aby jim směl zaplatit odvoz těch relativně drahých věcí (poctivost byla vždy moje první volba, ale čím dál víc mě to začíná unavovat a znechucovat). Nebo se na to vykašlat a prostě to prodat (a že zájemců by bylo), protože já s nimi žádnou dohodu ani smlouvu nemám a pomůcky mi zavazejí v bytě, který potřebuji vyklidit.
Nebo mám zavolat přímo na pojišťovnu, ať si to zařídí, jak chce? Nebo si mám stěžovat přímo na ministerstvo, jak pojišťovny a firmy na ně nasáté nakládají s majetkem z pojistného svých klientů?
Co byste dělaly/i vy?
Odpovědět
Průběh diskuze (16 názorů)
Téma: Jak naložit se zdravotnickými pomůckami ... Katsue 13.2.2015 10:34
*Re: Co se zdravotnickými pomůckami zap... Katsue 13.2.2015 10:38
*Re: Co se zdravotnickými pomůckami zap... Kalamity YANKA 13.2.2015 10:42
*Re: Co se zdravotnickými pomůckami zap... Milena. 13.2.2015 10:44
*Re: Co se zdravotnickými pomůckami zap... * Liv 13.2.2015 10:46
*Re: Co se zdravotnickými pomůckami zap... Eka 13.2.2015 11:4
*Re: Co se zdravotnickými pomůckami zap... Cimbur 13.2.2015 11:17
*Re: Co se zdravotnickými pomůckami zap... *Owls* 13.2.2015 11:38
**Re: Co se zdravotnickými pomůckami z... Jitusch* 13.2.2015 12:42
*Re: Co se zdravotnickými pomůckami zap... Dari79 13.2.2015 12:17
*Re: Co se zdravotnickými pomůckami zap... anexa 13.2.2015 12:30
*Re: Co se zdravotnickými pomůckami zap... Mab 13.2.2015 15:58
*Re: Co se zdravotnickými pomůckami zap... olgaadam 13.2.2015 17:21
**Re: Co se zdravotnickými pomůckami z... nekázanka 13.2.2015 21:4
*Re: Co se zdravotnickými pomůckami zap... vlad. 13.2.2015 22:18
*Děkuju všem za reakce Katsue 14.2.2015 12:34

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.