| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Auto

10.9.2014 11:48:31 lezeleze

Odtahovka poškodila auto

Tady se ví všechno, tak se ptám:

Kvůli blokovému čištění mi odtáhli auto (málem mě trefil šlak, protože jsem zrovna měla jet na důležité jednání, lodičky v kufru....). Za svoji blbost jsem zaplatila 2000 Kč. Ovšem chlap, co to odtahoval mi vyrobil 2 symetrické škrábance ve spodní části nárazníku. Při přebírání auta z odstavného parkoviště jsem škrábance vyfotila, reklamaci sepsala do předávacího protokolu, nacpala jim ty fotky a donutila je mi podepsat převzetí. Nic lepšího mě v danou chvíli nenapadlo. Jenomže firma zřejmě uplatňuje Schwarz systém, takže opravu jako takovou řeším přímo s chlapem, který to odtahoval, který pro ně pracuje na ŽL.

Po telefonu mi přiznal, že to asi opravdu vyrobil on a že to mám někde (nejlépe u jeho známého) nechat opravit (přetřít štětkou nebo tak něco) a on to zaplatí. Na to jsem nepřistoupila - jednak je auto nové a v záruce a jednak nebudu živit nějaký jeho spřátelený servis. Ve svém autorizovaném servisu jsem se byla domluvit - spraví to, nacenili si to na 9000 (sundat, zahladit vrypy, přestříkat - bílá perleťová, nasadit).

Chlap to nejspíš nebude chtít zaplatit - je to nad limit, který si stanovil a bude tam chtít poslat chlapa z pojišťovny a zřejmě to protáhnout přes nějaké svoje pojištění odpovědnosti. Mně je celkem jedno jestli to zaplatí on nebo jeho pojišťovna (hlavně že to nebudu já), ale nechápu, jak tyhle věci fungují - může si pojišťovna určit, že se to bude dělat někde jinde? Můžou do toho nějak zasahovat a kecat? Já s nimi žádnou smlouvu nemám a chci, aby to dělal servis, kam s tím běžně jezdím (protože jsem zatím měla asi štěstí, ale nemám pocit, že by něco nedělali tak, jak mají) a aby se to moc dlouho netáhlo (už tak se to vleče měsíc, protože jsem tím autem furt někde a prostě nemám čas).

Pokud to bude bude ochoten bez keců zaplatit sám, vymyslela jsem, že by to zaplatil předem přes nějakou zálohovou fakturu nebo něco - nechci se dostat do situace, kdy oni to udělají, on to odmítne zaplatit a zbyde to na mě. Nebo je nějaká jiná možnost?

Vůbec nevím, jak tyhle věci fungují a strašně mě to leze na nervy. Co byste dělali vy?
Odpovědět
Průběh diskuze (4 názorů)
Téma: Odtahovka poškodila auto lezeleze 10.9.2014 11:48
*Re: odtahovka poskodila auto HelenaPa 10.9.2014 12:51
*Re: odtahovka poskodila auto Blanka+Adámek 10.9.2014 13:12
**Re: odtahovka poskodila auto HelenaPa 10.9.2014 13:21

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.