| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úřední okénko - ostatní

26.8.2014 16:04:38 Lexi.

smlouva se Zemědělským družstvem

Mám několik zemědělských pozemků (evidované jako orná půda), které pronajímám Zemědělskému družstvu. To mi nyní poslalo novou Pachtovní smlouvu. Dva body z ní se mi nelíbí, a to.

1)Pachtýř je oprávněn podpachtovat předmět smlouvy nebo jeho část třetí osobě měnit jeho hospodářské určení nebo způsob jeho užívání.
- sekretářka ze Zemědělského družstva mi po telefonu sdělila, že občas si se sousedním ZD takto dočasně "propůjčí" pozemky - to by mi nevadilo, ale nevím, jestli do smlouvy nenechat vložit dodatek, že tato třetí osoba může na pozemcích provozovat pouze zemědělskou výrobu a zemědělské podnikání.
Také se mi nezdá to měnění hospodářského určení a způsobu užívání - sekretářka mi po telefonu sdělila, že ty pole třeba zatravní. Nevadilo by mi kdyby je zatravnili, ale mám strach aby nenechali v Kat. nemovitostí změnit typ pozemků z orné půdy na travní porost - prý za to dostávají dotace. Nemáte s tímto někdo zkušenosti? Co vlastně znamená ta věta ve smlouvě?

2) Je-li pachtýř v prodlení s hrazením pachtovného , je propachtovatel oprávněn vypovědět tuto smlouvu k 30. 9. příslušného roku , pokud pachtýř dlužné pachtovné neuhradil ani přes písemnou výzvu propachtovatele do splatnosti příštího pachtovného.
- tak tato věta je na mě prostě příliš složitá. Jestli ji správně chápu, smlouvu bych mohla vypovědět až poté, co ZD bude 3 sezóny užívat pozemky bez placení. Což mi přijde hrozně dlouhá doba. Ale nevím, jak by to mělo být napsané.

Sekretářka ZD mi po telefonu sdělila, že pokud se mi smlouva nelíbí, mám jim poslat návrh nového znění, jak bych ho chtěla. Ale já si s tím moc nevím rady, ty formulace se mi nelíbí, ale nevím jak je napsat, aby byli "právně" správně.
Odpovědět
Průběh diskuze (7 názorů)
smlouva se Zemědělským družstvem Lexi. 26.8.2014 16:4
*Re: smlouva se Zemědělským družstvem 12.11diskuterka15 26.8.2014 16:19
**Re: smlouva se Zemědělským družstvem Lexi. 26.8.2014 16:23
***Re: smlouva se Zemědělským družstv... 12.11diskuterka15 26.8.2014 16:41
**Re: smlouva se Zemědělským družstvem PJana 26.8.2014 21:36
*Re: smlouva se Zemědělským družstvem margotka78 alias shit-roller 26.8.2014 21:40
*Re: smlouva se Zemědělským družstvem papírník 27.8.2014 0:57

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.