| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Zpracování a skladování potravin

24.7.2014 16:13:44 LucieKytka

Marmeláda/zavařenina/povidla z letních jablek

Zdravím a zoufale sháním recept na zavařování letních jablek. Máme dva obrovské staré stromy a ujídat, péct a rozdávat nestačíme. Pamatuji si z dětství, že babička zavařovala něco, čemu říkala "jablečná povidla". Moc mi to chutnalo, ale recept si vzala s sebou do hrobu. Pravděpodobně to dělala z letňáků, protože měla taky nadbytek a na chalupě kamna. Proto si myslíme, že to skutečně vařila jako povidla, tzn. dlouho a pomalu. Ale jistě to neví nikdo. Zajímá mě, jestli to tak bude fungovat. Nebo to mám zkusit jako klasickou marmeládu? Nemáte někdo zkušenost a ověřený recept? Jinak se zavařováním letních jablek mám zkušenosti spíše špatné. Přesnídávky i nastrouhaná se vždy zkazily. Mají málo něčeho, asi pektinu.
Nerada bych zavařila tuny a pak vše vyhodila.
Za radu dík
Odpovědět
Průběh diskuze (8 názorů)
Téma: Marmeláda/zavařenina/povidla z letních j... LucieKytka 24.7.2014 16:13
*Re: Marmeláda - zavařenina - povidla z... ronniev 24.7.2014 16:24
*Re: Marmeláda - zavařenina - povidla z... withep 24.7.2014 16:53
*Re: Marmeláda/zavařenina/povidla z let... Samarlu 24.7.2014 17:27
**Re: Marmeláda/zavařenina/povidla z l... LucieKytka 24.7.2014 18:2
***Re: Marmeláda/zavařenina/povidla z... agatha2 24.7.2014 18:31
*Re: Marmeláda/zavařenina/povidla z let... Víla 24.7.2014 21:56
*Re: Marmeláda/zavařenina/povidla z let... Marie 19.7.2015 13:5

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.