| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Úmrtí v rodině

10.7.2014 15:55:04 Piggy

Lze právně ošetřit, aby dítě po úmrtí jednoho rodiče nemuselo jít k druhému rodiči?

Nepřímo reaguji na jednu běžící diskusi, týká se to bohužel i mne.
Mám dceru z prvního manželství, 11 let, s otcem se neviděla 2,5 roku, jinak styky s ním i jeho rodinou předtím nebyly nijaké (spíše špatné) už od 1 roku jejího věku. Dcera nemá zájem se stýkat s rodinou exmanžela, tak ji nevyhledáváme.., je fixovaná na babičku (mou matku..).
Děsí mě, že kdyby se mi něco stalo, úmrtí, totální neschopnost, bezvědomí.., že by dcera musela jít do druhé rodiny i kdyby moji rodiče nebo můj partner (se kterým mám ještě další dítě) by byli a rádi se postarali o dceru až do plnletosti. Je opravdu více důvodu, proč by dcera neměla jít do rodiny exmanžela (není vztah, je psychicky nemocný (ale svéprávný), rodina poněkud patologická a mám důvodné obavy, že extchán s exmanželem by dceru připravil o její dedictví), dále by byla odrtžena od svého sourozence, od milovaných prarodičů, vytržena ze svého prostředí, kde dosud vyrůstala - mohlo by ji to psychicky zdeptat (a i zbytek naší rodiny). Samozřejmě, že druhá rodina, pokud by měla zájem, mohla by se stýkat s dcerou, dle rozsudku, jak to bylo se mnou..)
Dá se tomu nějak zabránit, jde hlavně o duševní blaho dcery??? Přihlíží soud k jejímu přání?
Odpovědět
Průběh diskuze (13 názorů)
Téma: Lze právně ošetřit, aby dítě po úmrtí je... Piggy 10.7.2014 15:55
*Re: Lze vůbec právně ošetřit, aby dítě... ...neviditelná... 10.7.2014 16:4
**Re: Lze vůbec právně ošetřit, aby dí... Kreaty 10.7.2014 16:6
*Re: Lze vůbec právně ošetřit, aby dítě... Kreaty 10.7.2014 16:7
*Re: Lze vůbec právně ošetřit, aby dítě... kambala pláááckááá 10.7.2014 16:19
**Re: Lze vůbec právně ošetřit, aby dí... Nekradus neprihl. 10.7.2014 16:30
***Re: Lze vůbec právně ošetřit, aby ... kambala pláááckááá 10.7.2014 17:22
***Re: Lze vůbec právně ošetřit, aby ... Popocatépetl 11.7.2014 8:26
****Re: Lze vůbec právně ošetřit, ab... Nekradus 11.7.2014 10:49
*Re: Lze vůbec právně ošetřit, aby dítě... ...neviditelná... 10.7.2014 16:32
*Re: Lze vůbec právně ošetřit, aby dítě... hh 10.7.2014 16:40
**Re: Lze vůbec právně ošetřit, aby dí... Maťa. 10.7.2014 18:34
*Re: Lze právně ošetřit, aby dítě po úm... janna001 10.7.2014 21:43

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.