| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Logopedie

30.4.2014 10:17:52 Olif

Logopedie u starších dětí - Praha

Ahoj holky,

přišla jsem poprosit o radu, nebo spíš doporučení.

Se synem chodíme na logopedii od asi 4 let. Teď je mu čerstvě 8 let a stále neumí sykavky. Č, Š a Ž se naučil ve školce (ještě u školkové logopedky), R a Ř těsně před nástupem do školy, s jinými hláskami problém neměl (a jiné potíže také nemá, krom hraniční dyslexie, ale to s tím asi nesouvisí). Teď je ve druhé třídě a ty sykavky nejsme schopni zvládnout. Logopedka nás dokonce před více jak půl rokem z péče vypustila, že to zvládneme už sami. No nezvládli jsme. Nedávno jsem jí znovu volala, že bychom ještě potřebovali pomoc a objednala nás více jak za měsíc a těžko říct, zda se vejdeme na další kontrolu do prázdnin, takže počítám, že znovu nás pak objedná až po prázdninách.

Četla jsem tu doporučení na logopedy, ale povětšinou jste je sháněly pro menší děti, hodně jste chválily, že je cvičení formou hry. To už úplně nepotřebujeme, pozornost udrží, může trénovat na čteném textu, takové to povídání nad jednoduchými obrázky pro malé děti ho už naopak nebaví.

Máte někdo zkušenost s logopedií u takto větších dětí?
Kdyby to bylo v oblasti mezi Hájemi a Skalkou, bylo by to fajn, ale netrvám na tom, dojedeme i kus dál (pokud to bude v dosahu MHD). Jsem ochotná i placeného logopeda, pokud to bude za rozumnou cenu.

Dívala jsem se i na stránky Mgr. Petrákové, ale trocha mne zaráží tuta věta:
"Nejsem klinický logoped!! Pokud již docházíte ke klinickému logopedovi, vezměte prosím na sezení s sebou i zprávu od klinického logopeda. Pokud ke klinickému logopedovi nedocházíte, bylo by dobré, objednat na vyšetření i k němu. Ke mně pak můžete docházet na cvičení, tak často, jak si jen budete přát."
Nicméně pokud bych naši logopedku poprosila o nějakou zprávu, na trénování by to asi bylo fajn, ty měsíční intervaly mi přijdou strašně dlouhé.

Omlouvám se za dlouhý příspěvek a předem děkuji za jakoukoli radu ~x~
Odpovědět
Průběh diskuze (11 názorů)
Téma: Logopedie u starších dětí - Praha Olif 30.4.2014 10:17
*Re: Logopedie u starších dětí, Praha Termix 30.4.2014 11:35
**Re: Logopedie u starších dětí, Praha Míša a kluci 05/02,7.1.05 30.4.2014 11:44
***Re: Logopedie u starších dětí, Pra... Olif 30.4.2014 23:42
**Re: Logopedie u starších dětí, Praha Olif 30.4.2014 23:35
*Re: Logopedie u starších dětí, Praha astalavista 30.4.2014 11:48
**Re: Logopedie u starších dětí, Praha Olif 30.4.2014 23:43
***Re: Logopedie u starších dětí, Pra... ...neviditelná... 1.5.2014 14:59
****Re: Logopedie u starších dětí, P... cupinka 2.5.2014 10:35
*Re: Logopedie u starších dětí, Praha cupinka 1.5.2014 14:40
*Re: Logopedie u starších dětí, Praha Monty 1.5.2014 15:3

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.