| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Deprese a úzkosti

4.2.2014 11:35:42 Večernice1

Pozitivní zkušenosti s přípravkem melatonin na spaní

Podařilo se vám někomu vyřešit tímto přípravkem - nespavost. Způsobenou spíš takovým mechanismem bojím se, že neusnu, tak na to myslím a následně se tak vytočím, že doopravdy neusnu. Ve smyslu, že by zklidňoval, zbavoval úzkosti a deprese z toho, že jsem nespavec a celkově uvolňoval.

Působí i jako serotonin? vyřešil vám i sklony k depresi, které nejsou takové, že člověk depresívní kouká do zdi a není schopen přežít, přesto má neustále depresívní náhled na svět - jako mírná forma deprese.
Tj. četla jsem, že má účinky jako serotonin, takže by měl vylepšovat i tuto věc.

Prioritní je pro mě ale spaní, řešila jsem ho doteď přípravky typu stilnox, ale pak jsem zjistila, že jsem na ně psychicky fixovaná. To jest - hrůza, nemám prášek, neusnu. Působí už jen to dobré vědomí, že si člověk může prášek vzít a zaspat.

Ale dobrou náladu ve smyslu serotoninu nedodává, takže i na to spaní se dívám pořád pesimisticky, mám strach.

Raději bych něco přírodního, pokud to není moc drahé a je mi jedno, že jeden jako placebo efekt chemického prášku nahradím druhým placebo efektem třeba melatoninu.
Je to bohužel takový blok - já třeba přišla pozitivně unavená po cvičení, začínala jsem přirozeně usínat u televize, ale pak jsem se nějak probrala a už zase jela ve spojnici, že si musím vzít prášek na spaní, i když bych ho bývala nepotřebovala.
To samé druhý den po dlouhé procházce venku.

Bohužel taky neusínám v klidném prostředí, kde bych se mohla izolovat od okolí a udělat si svůj režim spaní - rodina courá, chodí, lehce svítí, sem tam něco práskne - malý byt.
Tak jsem si zvykla fungovat na povel - to znamená prášek na spaní byl pro mě jistota, že usnu, jako když si čistím zuby.
Vlastně mě to psychicky uklidnilo, že ho mám a určitě tedy usnu.

Bohužel už mi to přestává vychovovat, protože už nejsem schopná tu psychiku ošálit a bráním se spontánně usnout, i když to na mě usínání jde, prostě to usínání dělám moc násilně, jak mám strach, že neusnu, že se nevyspím.
Tak jsem nad tím přemýšlela, že podobné myšlení může být i nedostatkem toho serotoninu a nějaké té uvolňující látky, která člověka uvolní a dovolí mu usnout spontánně, nevnášet do toho násilí, nefungovat jako na tlačítko.
Já jsem takový hodně výkonnostní typ, hodně výkon, pak na povel odpočívat a tak.

Radši bych třeba přírodní látku jako melatonin, než chemická antidepresíva, protože jak jsem četla příběhy lidí na internetu, časem skončili s antidepresívy tam, kde třeba s braním stilnoxu. Bojí se to vysadit, přitom mnohým ze začátku mnohá antidepresíva nesedla, nebo sedla až po víc pokusech, experimentech.


K mírné formě deprese mám sklon a jak je na mě tlak v požadavcích zaměstnání apod. tak je to peklo. Proto bych radši vše řešila nějakou formou, která je přírodní, opravdu třeba zvýší serotonin, psychickou odolnost, odstraní úzkostnost.

Tak prosím osobní pozitivní zkušenosti s melatoninem a kde jste ho sehnali.


V tomto směru mám zkušenosti se stilnoxem nebo zolpidemem, delší dobu udržovací dávka, ale ve stresu mám tendenci dávku zvýšit a tohle nechci, tak přemýšlím o neškodnější alternativě, co by ale nebyla antidepresíva


Tak prosím osobní zkušenosti jak pomohl a kde se dá sehnat - slovenské shopy asi jak jsem slyšela a cenu
Odpovědět
Průběh diskuze (16 názorů)
Téma: Pozitivní zkušenosti s přípravkem melato... Večernice1 4.2.2014 11:35
*Re: Pozitivní zkušenosti s přípravkem ... kambala pláááckááá 4.2.2014 11:59
*Re: Pozitivní zkušenosti s přípravkem ... Sam01 4.2.2014 12:16
**Re: Pozitivní zkušenosti s přípravke... Večernice1 4.2.2014 12:53
*Re: Pozitivní zkušenosti s přípravkem ... Nazdar* 4.2.2014 13:37
*Re: Pozitivní zkušenosti s přípravkem ... erika,2 děti 4.2.2014 14:11
*Re: Pozitivní zkušenosti s přípravkem ... alzbeta 4.2.2014 15:23
*Re: Pozitivní zkušenosti s přípravkem ... Maugha 4.2.2014 15:45
*Re: Pozitivní zkušenosti s přípravkem ... Budulínci 4.2.2014 17:20
**Re: Pozitivní zkušenosti s přípravke... Večernice1 4.2.2014 20:30
***Re: Pozitivní zkušenosti s příprav... Večernice1 4.2.2014 20:31
***Re: Pozitivní zkušenosti s příprav... Budulínci 5.2.2014 9:18
****Re: Pozitivní zkušenosti s přípr... Večernice1 5.2.2014 12:24
*****Re: Pozitivní zkušenosti s pří... Luda 19.11.2014 22:17
*Re: Pozitivní zkušenosti s přípravkem ... KoproFka 4.2.2014 23:10
*Re: Pozitivní zkušenosti s přípravkem ... Sam01 5.2.2014 8:50

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.