| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úřední okénko - důchody, sociální příspěvky

13.12.2013 13:12:43 Jája a spol.

Konec RD a platba zdravotního pojištění

Ahoj,

prosím, kdo má zkušenosti.

Skončil mi RP na nejmladší dítě, které nechodí do školky (začne od září). Nenastupuju do práce, nehlásím se na pracák.
Tak jsem zjistila, že stačí čestné prohlášení pojišťovně, že řádně pečuji o dítě celodenně. Sociální neřeším.
Dnes mi paní v OZP řekla, že se zákonné podmínky pro hrazení pojištění státem musí vztahovat na všechny děti. Kdyby chodily do školy, tak by to bylo v pořádku- družinu neplánujeme, ale chodí do školky, kde jsou přijaté k celodennímu pobytu (sice chodí třeba i 4x týdně po obědě domů, ale závazná je ta celodenní docházka-ve školce to přehlásit nejde, přibírají děti na celý den-což i chápu)
Pak mě tedy upozornila, že je čistě na mně, jak to prohlášení zformuluju, tak zvažuju, že prostě napíšu, že řádně pečuji o 1 dítě do 7 let věku, které nenavštěvuje MŠ a o těch starších tak nějak pomlčím.
Teď ale nevím, jak moc lustrují všechny rodinné příslušníky-jestli mohou zjistit, že starší děti školku navštěvují a zda by se mohlo stát, že by do školky volali, k jakému pobytu jsou přijaty. Připadá mi to na hlavu, že by takto postupovali ~8~
Ale raději se ptám, zda někdo netušíte.
Od září budu pracovat, takže tohle je situace, která by mi finančně ulevila do září.
Díky za názory.
Odpovědět
Průběh diskuze (10 názorů)
Téma: Konec RD a platba zdravotního pojištění Jája a spol. 13.12.2013 13:12
*Re: Konec RD a platba zdr.pojištění Eva + Klárka2/07 13.12.2013 13:18
*Re: Konec RD a platba zdr.pojištění Jana a Petra 13.12.2013 13:24
**Re: Konec RD a platba zdr.pojištění Jája a spol. 13.12.2013 13:27
***Re: Konec RD a platba zdr.pojištěn... Jana a Petra 13.12.2013 13:29
****Re: Konec RD a platba zdr.pojišt... Jája a spol. 13.12.2013 13:33
*Re: Konec RD a platba zdr.pojištění margotka78 alias shit-roller 13.12.2013 13:34
**Re: Konec RD a platba zdr.pojištění Jája a spol. 13.12.2013 13:41
*Re: Konec RD a platba zdr.pojištění Andrýsek + 2 13.12.2013 16:36
*Re: Konec RD a platba zdr.pojištění Monika 13.12.2013 19:16

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.