| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úřední okénko - důchody, sociální příspěvky

7.11.2013 19:05:31 NL

Příspěvek na péči o dítě a asistent do školy

Ahoj všem.
jdu si pro radu. Aktuálně sháním informace a uvítala bych i zkušenosti těch co si něčím podobným prošly a mohou mi případně pomoci radou.

Mám dcerku, 6,5 roku, která má expresivní vývojovou dysfázii řeči, špatnou hrubou i jemnou motoriku, zkříženou lateritu, ADHD - nesoustředěnost. Nyní má odklad a chodím s ní samozřejmě na logopedii (absolvovala i logopedický stacionář v Praze), teď čerstvě na grafomotoriku. K tomu všemu má noční enurézu - malou kapacitu močového měchýře a občas se stane, že i během dne se připočůrá, což je prý běžné i právě pro děti s ADHD.
Za dva roky co se to zjistilo se řeč hodně zlepšila, ale pořád je tam ještě toho dost co napravovat. Nejhorší je, že se nesoustředí, žije si ve vlastním světě a podle posledního vyjádření psycholožky je pořád hodně dětská a že i to by bylo vhodné, aby se před nástupem do školy upravilo.

Tak a teď k mému dotazu. Logopedka mi řekla, že dcery pobyt ve škole vidí hodně bledě, že by potřebovala asistenta, aby vůbec školu zvládla, protože se nedokáže soustředit a potřebuje oporu někoho, kdo jí bude vracet do reality. Navrhuje asistenta a už mi zjišťuje i nějaké informace. Také mi říkala o možnosti získat příspěvek na péči o dítě s těmito problémy. Paní z grafomotoriky mi řekla to stejné.
A tak vás prosím, máte někdo osobní zkušenosti s tím jak se dá získat asistent pro dítě? Nebo dělali jste osobního asistenta přímo vy osobně svému dítěti? Jak a kam se obrátit? A co příspěvek na péči, poradí mi někdo prosím? Samozřejmě si k tomu dohledávám informace na internetu a zjišťuji i osobně co a jak. Ale uvítám i vaše rady.

Děkuji
Odpovědět
Průběh diskuze (14 názorů)
Téma: Příspěvek na péči o dítě a asistent do š... NL 7.11.2013 19:5
*Re: Příspěvek na péči o dítě a asisten... ...neviditelná... 7.11.2013 19:30
**Re: Příspěvek na péči o dítě a asist... ...neviditelná... 7.11.2013 19:33
**Re: Příspěvek na péči o dítě a asist... ...neviditelná... 7.11.2013 19:36
***Re: Příspěvek na péči o dítě a asi... ...neviditelná... 7.11.2013 19:48
****Re: Příspěvek na péči o dítě a a... ...neviditelná... 7.11.2013 20:59
*Re: Příspěvek na péči o dítě a asisten... ...neviditelná... 7.11.2013 19:31
*Re: Příspěvek na péči o dítě a asisten... jorad3 7.11.2013 19:39
**Re: Příspěvek na péči o dítě a asist... NL 7.11.2013 21:0
***Re: Příspěvek na péči o dítě a asi... hajce 8.11.2013 9:46
****Re: Příspěvek na péči o dítě a a... NL 8.11.2013 13:15
*****Re: Příspěvek na péči o dítě a... hajce 8.11.2013 21:29
*Re: Příspěvek na péči o dítě a asisten... arsiela, 8.11.2013 8:35
*Re: Příspěvek na péči o dítě a asisten... Slečna Marplová 11.11.2013 19:26

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.