| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Nosní mandle

30.5.2013 14:16:22 00

Odstranění nosní mandle ve 4 letech

Po částečném zápalu plic v únoru 2013 a jeho 5tých ATB během 1roku, vydržel teď ve školce 2měsíce (za což jsem vděčná).
Zmínil se (už podruhé co onemocněl), že Ondra – jeho kamarád- měl takový hnusný nudle. Zajímalo by mě, kolik dětí ze třídy marodí a jak často, jestli je prcek jediný takhle na hromadě?

Poslední sobotu po příjezdu od babi jsem si všimla začínajícího hnisu v levém oku, do neděle mu oko oteklo, hnisu víc, ale naštěstí jsme včas zakapali Opthalmoseptonexem a dobrý. V neděli před obědem začal naříkat, bolí mě ucho, chci do nemocnice, ať mi někdo pomůže.
Dala jsem mu tedy Nurofen sirup a obklad na ucho. Spal a pak už si na ucho nestěžoval.
Neměl teplotu, neměl a nemá rýmu, na první pohled. V pondělí mu orl dr. vzala sama od sebe výtěr z nosu, v lev.uchu začínající zánět, takže do ucha Otobacid, klid, řekla, že neumí správně smrkat. A že by se ráda vyhnula ATB, pokud se povede. (díky bohu narozdíl od naší dětské, která dává atb skoro automaticky).

Dneska jsme byli na kontrole, oko v pořádku, ucho na ústupu, provedla vyšetření nosní mandle – a doporučila její odstranění . Na můj dotaz řekla, že tento zákrok = operace v narkoze – není nezbytně nutný, ale vzhledem k tomu, že má k uším sklony (07/2012 zánět stř. ucha – ATB, podzim 2012 náběh na zánět, a ted znovu).. že mandle je překážkou, že se tam množí bacily, atd. může dojít až ke ztrátě sluchu.
Taky se všichni ptají, jestli hodně chrápe.. ale on nechrápe v podstatě vůbec, i když třeba spí s pootevřenou pusou.
Ve dne ale zase pusou dýchá a jako by funí a možná trochu huhňá – což já už nevnímám, jen co vím od jiných.
Rýmu jako takovou, fakt hnusnou měl v prosinci-lednu, pak už nic.
Ale dle nich má tu zadní, vzadu v krku.

Na ORL jsme původně mířili na popud dr. z alergo imuno, která se vyjádřila, že dle krve imunita 100% ok, ale bohužel její funkce není vyzrálá a tedy nejlépe do mš nedávat. Což jaksi nehrozí.
Že máme jít na orl vyšetření, a ona by mu na podzim dala něco přírodního na posílení imunity.

Já mám v plánu jet na konci srpna na 14dní s prckem k moři.

Případný zákrok bych objednala až na podzim. Ale….

1. v podstatě se mi do toho vůbec nechce.

2. z doktorů strach nemám, prcek taky ne, ale v nemocnici jsem krom porodu nikdy nebyla a on taky ne. Mám z nich takový divný pocit. Mám obavy z narkozy a vůbec.

3.zrovna v té naší neslyším moc chvály na zdejší péči, přístup, byť je to moderní nemocnice.

4 . známá sem před lety vezla 5l dcerku s obtížemi, péči zanedbali a ona je od té doby ležák :-( , takže během pár dní měli ze zdravé holčičky postižené dítě do konce života.

Tak nevím, zvětšenou mandli mělo hodně dětí a ne všem ji dali pryč. Chtěla bych zkusit, jestli mu nepomůže to moře a podpora imunity od dr.

Zajímal by mě váš názor, hlavně kdo s tím máte zkušenosti – dali jse mandli pryč nebo nedali a proč? Udělali byste dneska jiné rozhodnutí a proč? Prostě pište všechno :-) i když rozhodnutí bude na mě.

Děkuju a přeju pěkný den.
Odpovědět
Průběh diskuze (14 názorů)
Téma: Odstranění nosní mandle ve 4 letech 00 30.5.2013 14:16
*Re: Odstranění nosní mandle ve 4letech withep 30.5.2013 14:35
**Re: Odstranění nosní mandle ve 4lete... kreditka 30.5.2013 14:49
*Re: Odstranění nosní mandle ve 4letech Kiky123 30.5.2013 14:40
**Re: Odstranění nosní mandle ve 4lete... kreditka 30.5.2013 14:50
*Re: Odstranění nosní mandle ve 4letech kreditka 30.5.2013 14:48
*Re: Odstranění nosní mandle ve 4letech Wiki777 30.5.2013 15:4
*Re: Odstranění nosní mandle ve 4letech brabenec+Adélka 30.5.2013 15:7
**Re: Odstranění nosní mandle ve 4lete... kreditka 30.5.2013 15:21
*Re: Odstranění nosní mandle ve 4letech erika,2 děti 30.5.2013 17:30
**Re: Odstranění nosní mandle ve 4lete... erika,2 děti 30.5.2013 17:32
*Re: Odstranění nosní mandle ve 4letech Jita111 30.5.2013 18:13
*Re: Odstranění nosní mandle ve 4letech vertigo 30.5.2013 18:43
*Re: Odstranění nosní mandle ve 4letech holka anonymka 31.5.2013 9:23

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.