| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Cukrovka - diabetes

6.3.2013 15:53:03 Beruška+J02A07T10

Re: Stravovací návyky dítěte vs. diabetes

deniso, necháéej mě špatně děti mám tři.. a každé je naprosto jiné.. nejstarší normální jídlo prakticky od dvou let nejedl.. krom toho mu stačilo pidi množství, ani se nebudu rozepisovat, vyhladovění taky nehrozilo.. ale na druhou stranu taky nehrozilo, že dostane sladké..


chápej to tak.. dcera prostě ví, že to fungue.. a že když případně vydrží x dní nejíst.. tak ty se z toho hroutíš.. myslím, že z toho děláš trošku moc opičárnu.. z toho jídla, prsotě tě to stresuje a ty děti to strašně brzo vycítí..

já po starostech a zážitcích z nejstarším.. prostě sjídlem neběhám, nedělám caviky... chceš jíst jez, nechceš jíst nejez a to bezohledu na věk dítěte.. pouze nabízím, nenutím..

a to mám doma dvě reklamy nahlad a nejstarší je tak nějak normální aleasi do 8mi let, než začal jíst byl taky jak reklama nahlad..
prostřední má 111cm a 15kg a nejmladší má 98cm a 12kg - široko daleko není hubenější dítě než naše prostřední.. a když jíst nechce, tak prostě nejí.. pak zase má dny, že nejí ale žere.. ale rozhodně si nevynutí sladké tím, že by dva dny nejedla..
jako řešit to tím, že jí dám sladký jogurt.. ona se ti dcerka tím sladkým jogurtem taky dost zaplácne, ač se ti to nezdá a pak prostě už jiné jídlo nedá...

prostě sladkost doma není a hotovo.. možná bude pár dní prudit.. ale je to jen o tom, co ty vydrží.. normální jídlo bych nabízela dál.. jogurt - s nadrobeným musli.. ale bílý jogurt, žádný slazený humus.. případně banán do jogurtu a malé množství cukru.. ale dát doma.
nebo strouhané jabko a piškot..
taky míváme sladké jídlo - my ho máme pravidelně v pátek - ale odcamcaď po camcaď
chápu, že když dcerka takto nejí, tak je to na tvé nervy nápor.. a člověk občas má sklny k tomu dát dítěti naprosto nevhodné potraviny jen z toho důvodu aby něco jedlo, ale lepší pro ni a časem i pro tebe je opravdu vydržet a neustoupit.. vysvětlovat, nabízet zdravější varianty.. a postupně prostě upustí od scén..

co já se kvůli nejstaršímu nabrečela, že nejí a když byl nemocný.. byla to prostě hrůza.. ale dneska sice má omezené množství potravin co jí, je to blok z dětství.. ale jí už mnohem větší množství.. a zdravější varianty..
Odpovědět
Průběh diskuze (15 názorů)
Téma: Stravovací návyky dítěte x diabetes Klarisanek 5.3.2013 21:32
*Re: Stravovací návyky dítěte vs. diabe... Eva + Klárka2/07 5.3.2013 21:36
*Re: Stravovací návyky dítěte vs. diabe... lela, rosa, niki 5.3.2013 21:37
*Re: Stravovací návyky dítěte vs. diabe... Janoow 5.3.2013 21:42
**Re: Stravovací návyky dítěte vs. dia... Klarisanek 5.3.2013 22:12
***Re: Stravovací návyky dítěte vs. d... Janoow 5.3.2013 22:26
*Re: Stravovací návyky dítěte vs. diabe... Mikita.miki+Zd10/10+J+J06/13 5.3.2013 23:36
**Re: Stravovací návyky dítěte vs. dia... Janoow 6.3.2013 8:40
***Re: Stravovací návyky dítěte vs. d... Mikita.miki+Zd10/10+J+J06/13 6.3.2013 15:29
*Re: Stravovací návyky dítěte vs. diabe... Beruška+J02A07T10 6.3.2013 8:18
**Re: Stravovací návyky dítěte vs. dia... Beruška+J02A07T10 6.3.2013 8:25
**Re: Stravovací návyky dítěte vs. dia... Klarisanek 6.3.2013 10:16
***Re: Stravovací návyky dítěte vs. d... Beruška+J02A07T10 6.3.2013 15:53
****Re: Stravovací návyky dítěte vs.... Klarisanek 6.3.2013 16:41
*Re: Stravovací návyky dítěte vs. diabe... .kili. 6.3.2013 8:44

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.