| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Zánět hrtanu - laryngitida

18.2.2013 10:49:12 Katka+Jáchymek 9/08

Léky podávané při laryngitidě

Trochu omílaný téma to je, ale chtěla bych si to ujasnit.. Přijeli jsme se synátorem z víkendu, mě bylo po cestě zpět celkem zle, kašel, bolest v krku, na něho taky evidentně něco lezlo, takže mě ani nepřekvapilo, když se v deset večer vzbudil a sípal, no laryngitida jako vyšitá. Pomohl studenej vzduch, a protože měl vysokou teplotu, dala jsem mu Nurofen. Pak krásně spinkal až do rána. Jsme zalezlí doma a odpoledne chci chlapa poslat do lékárny a přemýšlím, co nejvhodnějšího tedy při laryngitidě podávat. Čípky pro případ nouze máme.
V té akutní fázi: Ditustat? Stoptussin? Někdo tu psal i kapičky Fenistil? A stačí jen jedno z toho podat nebo nějak kombinovat?
A co dávat ten první den po záchvatu, když ještě malej neodkašlává, ale nijak se nedusí, spíš jen má suchej kašel?
Při odkašlávání: Mucosolvan, a co třeba Bromhexin? Ten jsem si vzala já a jemu jsem ráno dala taky jednu dávku, ale nejsem si jistá, jestli to je ten správnej lék, nikde v diskuzích jsem o něm moc zmínek nenašla.
Mě hodně pomáhá Vincentka, minulej týden jsem završila 14tidenní kůru a po třech dnech pauzy zase budu muset začít. Může Vincentku i čtyřleťák? Nebo je nějaká varianta Vincentky třeba ve formě sirupu, která by pro něj byla snesitelnější?
Uf, moc otázek, děkuji za reakce. :-)
Odpovědět
Průběh diskuze (8 názorů)
Téma: Léky podávané při laryngitidě Katka+Jáchymek 9/08 18.2.2013 10:49
*Re: Léky podávané při laryngitidě Luciga 18.2.2013 10:57
*Re: Léky podávané při laryngitidě Darsy 18.2.2013 11:0
*Re: Léky podávané při laryngitidě Zd a tři 18.2.2013 11:18
*Re: Léky podávané při laryngitidě Beruška+J02A07T10 18.2.2013 11:19
*Re: Léky podávané při laryngitidě tereza32 18.2.2013 14:19
**Re: Léky podávané při laryngitidě Zd a tři 18.2.2013 15:47
***Re: Léky podávané při laryngitidě Louisa Z. 18.2.2013 20:52

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.