| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Stavba a rekonstrukce

28.9.2012 16:03:05 Vítr z hor

Re: Koupelnové stěrky

Kdysi jsem zjišťovala všechny varianty, dokonce jsem tu před asi 3 lety zakládala stejné téma. Nikdo se neozval, u nás je to přece jen stále neobvyklé.

Nejlevnější marocký štuk byl před asi 8 lety za 2400 Kč/m2 včetně práce, samostatně se směs koupit nedala, bylo to jen pro vyškolené firmy a "pokladače" už s namíchaným mramorem. Firmy jsem tehdy našla dvě, jednu z nich ochotnou dělat méně než 50 m2. Přísahali, že je to vhodné do koupelny, ale nemáčet moc, bo je to i tak porézní a často to neviditelně praská. Vrchem tam porézní stěnou (nad tím štukem) může zatéct a pak se to může odloupnout. Doporučovali stěnu až nahoru. V Maroku se to prý opravuje v podstatě každý rok, jenže tam je to údajně běžná práce pro venkovské řemeslníky. Chtěla jsem to do stodoly, ale za ty prachy fakt ne.

Teď zrovna někde na Moravě probíhá kurz marockého štuku pro výtvarníky, ale i když za slušnou cenu, nejela jsem, bylo to daleko (ale svrběly mě ruce).

Stěrky jsou většinou malířská záležitost, dražší malíři v Praze to umějí, seženou si i materiál, nějaké obyčejnější se dají vzít i z Hornbachu. Měli jsme to v práci v lesklé verzi, hezké, neporézní, avšak křehké, snadno se to poškodilo (třeba zvrhnutím kovového dávkovače na mýdlo, přezkou z tašky, nárazem) a pak se zase musela volat firma na spravení. Ovšem takové lehce měňavé, domů bych to nechtěla.

Ve Francii už se dá běžně sehnat směs na betonový vzhled, na několika fórech jsem asi před rokem našla zprávy od lidí, kteří si to dělali sami a hlásili úspěch.

Sama už mám plán, jak to udělat z obyč, ale neprozradím ~j~
Odpovědět
Průběh diskuze (10 názorů)
Téma: Koupelnové stěrky kambala pláááckááá 28.9.2012 9:55
*Re: Koupelnové stěrky Januta 28.9.2012 11:42
**Re: Koupelnové stěrky kambala pláááckááá 28.9.2012 12:13
***Re: Koupelnové stěrky Januta 28.9.2012 15:0
*Re: Koupelnové stěrky magrata1 28.9.2012 13:24
*Re: Koupelnové stěrky Januta 28.9.2012 15:21
**Re: Koupelnové stěrky Vítr z hor 28.9.2012 16:3
***Re: Koupelnové stěrky magrata1 28.9.2012 17:10
****Re: Koupelnové stěrky Vítr z hor 28.9.2012 22:47
***Re: Koupelnové stěrky Januta 28.9.2012 18:53

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.