| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Schizofrenie

25.3.2012 15:48:36 Pavla S. + 3berušky a chlap

Bludy

Prosím vás, vy, kdo se léčíte s psychózami a berete léky na potlačení příznaků, potřebovala bych radu a zkušenosti ne tak lékařské, jako prožité buď na vlastní kůži, nebo na kůži vašich blízkých. Mám stanovenou nějakou dávku léků (kvetiapinu), která mi vyhovuje. Několikrát mi dávku navyšovali, protože po nějaké době užívání se bludy vždy vrátily. Teď se vrací opět v klasické formě - vidím, slyším, cítím věci, co asi nejsou reálné, v hlavě se mi spojují nesouvisející skutečnosti, představy začínají být paranoidní a pomalu "utkvívají", dostihávají mě i ve snu a leckdy vzbudí. Zatím jsem schopna vytvořit si post factum nějaký "náhled" na věc, dokážu zpětně rozlišit, co byla realita a co blud, víceméně ovšem tím, že si uvědomuju, že jsem nemocná - tak ty postavy sice vidím a hlasy slyším, ale jsem schopna říct jim NE. Jsou tedy momentálně docela neškodné, jinak je mi psychicky dobře, nejsem v trvalém stresu, nemám setrvačný strach. Slyšela jsem od jiných lidí, že ty bludy přetrvávat budou i po dobu braní léků, že je podstatné, že se jim umím bránit a mám náhled. Přesto nevím - u doktora jsem byla před týdnem, další kontrola za tři týdny. Tak nevím, jestli to takhle má být nebo je třeba zavolat doktorovi dříve ... díky moc.
Odpovědět
Průběh diskuze (6 názorů)
Téma: Bludy Pavla S. + 3berušky a chlap 25.3.2012 15:48
*Re: Bludy margotka78 alias shit-roller 25.3.2012 16:18
**Re: Bludy Pavla S. + 3berušky a chlap 25.3.2012 16:35
*Re: Bludy Líza 25.3.2012 18:56
*Re: Bludy XXX 23.4.2012 18:39
**Re: Bludy Pavla S. + 3berušky a chlap 16.5.2012 17:12

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.