| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : červen 2004

8.1.2011 22:44:36 Jiitule+3

Ahoooj školáci :-)

Ahojda, moc zdravíme všechny virtuální i reálně občas vídané kamarády :-)
Po letech čtu diskusi (vážně po letech??? Jak to letííííí) a chci přidat taky naši kralupskou trošku do školního mlýna.
Majdule projevovala sklony k dysgrafii (je manuálně dooost mimo), nakonec jsme skončili v ped-psych poradně a tam nám dali doporučení na odklad (hlavně z důvodu zkřížené laterality - píše levou, kouká dominantě pravým okem atd.). Faktem je, že před nástupem do školy Majda neuměla spojit čárou dva body, o vlnovkách ani nemluvě, stříhání katastrofa atd. Veškeré snahy o uvolňovací cviky se setkávaly s odporem a sešit pravidelně končil v prachu pod stolem ~t~
Na druhou stranu už četla písmenka a krátká slova, uměla vzorně převyprávět spoustu pohádek, měla nastudovaných několik encyklopedií o zvířatech, chápala základní fungování sluneční soustavy atd. Tak jsem si říkala - co bude proboha ten další rok ve školce dělat? Navíc se jí tam moc nelíbilo.
Nakonec doporučení z poradny skončilo zahrabané v šanonu a Majda hrdě nastoupila do první třídy.
Když začala vzorně kroužit obloučky, vlnovky a kdovíco, nestačila jsem zírat a na můj dotaz, proč to neuměla před dvěma měsíci doma, mi odpověděla: No na to přece chodím do školy, ne, proč bych to měla dělat dopředu???? ~y~
Je na tohle nějaká odpověď, milé matky???

Co se týče tempa výuky, to se mi zdá velmi vysoké - oni už jsou za polovinou druhé písanky, píšou tříslovní věty psace, umějí celou abecedu. To samé matika, podle mě to nemohou mít vůbec zažité, ale jedou pořád dál a podle pí uč. jsou ještě pozadu....??!!!

Ale řešili jsme už na tř. schůzce jiný problém - něco jako náběh na šikanu..? Mají ve třídě holčičku, která byla zpočátku úplně v pohodě, dokonce Majdy veliká kamarádka, ale poslední cca 2 měsíce holka všem nadává, a to až do sprostých slov, je velmi náladová, s jednou spolužačkou se natolik nesnesou, že těžce nadává i jejím rodičům až do 5.kolene... Tak si na ni děti v družině jednou počkaly a pořádně si to s ní vyřídily, prý ji štípaly, nadávaly jí, bouchaly (btw nevím, co v té době dělaly družinářky...) - majda naštěstí ten den šla hned po o, takže se do toho nezapojila.
Děvče jinak vypadá ze slušné, normálně fungující rodiny, i když jednou jsem zaslechla cosi o velmi šťavnaté hádce (dokonce snad pod větším vlivem alkoholu) - tak nevím co si myslet. Zpočátku se s Majdou opravdu hodně kamarádily, pořád spolu, navštěvovaly se i doma, najednou když se zeptám, co Maruška, tak Majda něco huhlá, že se zase pohádaly, a že už si s ní nechce hrát, že se Maru vytahuje a chce pořád rozkazovat... prostě mi přijde že otočila o 180stupňů. A na tř. sch. se dozvím, že s ní mají podobné nebo horší problémy skoro všechny holčičky ze třídy.
Máte už někdo podobnou zkušenost? Jak by se majda měla k té marušce chovat???? Není to pro ni asi moc snadné, když jí to velké kamarádství najednou obratem mizí...
Dík za případné názory ~d~
Ahoooj a dobrou noc.
Odpovědět
Průběh diskuze (1 názorů)
Ahoooj školáci :-) Jiitule+3 8.1.2011 22:44

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.