| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Cukrovka - diabetes

19.8.2010 19:02:15 Janoow

Chodí na Rodinu rodiče, kteří mají doma 2 a více dětí diabetiků?

Mám dva syny, oba jsou diabetici I. typu.
Staršímu je 6 let a v září nastupuje do školy. Mladšímu byly v květnu 2 roky.

Chtěla bych poradit od rodičů, eventuelně jestli sem chodí některá paní učitelka, která má zkušenosti s diabetiky, tak poradit na co si máme dát pozor, co nás vlastně ve škole čeká ohledně této nemoci?

Syn chodil do školky, kde měl naprosto úžasné paní učitelky a i děti byli skvělé. Jeho nemoc jim nepřišla nijak zvláštní, maximálně okukovali co se děje, když jsem syna chodila měřit a píchnout inzulín před obědem. Ale i to je postupně přestávalo zajímat :-).

Jak jste to řešili ve škole? dělali jste spolužákům nějakou přednášku o jakou nemoc se jedná, co to obnáší , co se může stát? .....

A jak to měly vaše děti s glymčou? Předpokládám, že se synovi zhorší trochu výsledky a budeme muset upravovat dávky inzulínu, když bude dopoledne prakticky jen sedět a bude bez pohybu :-(.

A jak jste to řešili s obědem? Ve školce jsem kontrolovala jídelníček, měla jsem vypsané základní informace pro paní kuchařku, ale v zásadě se syn stravoval jako ostatní. Jen u některých jídel měl od paní kuchařky porci dělanou pro něj. Jinak jsme to nijak nehrotili, protože ty školkové porce mu kolikrát ani nestačili, takže se ještě dojídal do svých jednotek....

Budu vděčná za jekékoliv postřehy. Děkuji.

P.S. ještě jsem si uvědomila jeden dotaz. Četla jsem nedávno, že diabetické děti i jejich rodiče by měli mít zajištěnou psychologickou pomoc.... Toto nám zatím nikdo nenabídl. Ale už nějakou dobu uvažuji, že se starším synem někoho vyhledáme. Jsem už v těch starostech tak zabředlá, že nedokážu rozeznat zda jsou jeho nálady adekvátní k jeho věku, nebo zda to souvisí s jeho nemocí a nebo zda je to něco dalšího, jiného.... Využil jste někdo tuto pomoc?
Odpovědět
Průběh diskuze (6 názorů)
Téma: Chodí na Rodinu rodiče, kteří mají doma ... Janoow 19.8.2010 19:2
*Re: chodí na rodinu rodiče, kterří maj... Janoow 19.8.2010 19:4
**Re: chodí na rodinu rodiče, kterří m... Ikula 19.8.2010 22:46
***Re: chodí na rodinu rodiče, kterří... Janoow 19.8.2010 23:15
****Re: chodí na rodinu rodiče, kter... Adina,kluk 08 20.8.2010 6:10
*****Re: chodí na rodinu rodiče, kt... Ssilvie, Kubík, Domi a Maty 21.8.2010 18:56

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.