| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Dětská mozková obrna

16.11.2009 21:13:26 Žlababa (Postižené Děti cz)

Ortopedická operace - vulpius

Přidávám to jako téma, aby to nezapadlo, kdyby ještě někdo další tohle řešil. Jak jsem už psala, máme doporučenou od ortopeda ortopedickou operaci. Jsem stále ještě maličko na vážkách, i když už jsme na to kývli. Doufala jsem vždycky, že operaci se vyhneme.
Prosím, kdo máte zkušenosti s ortopedickou operací u dítěte s DMO, napište mi své zkušenosti. V kolika letech jste na to šli, zda litujete nebo ne. Je někdo, kdo spokojený s výsledkem není?

K ortopedovi jsem vzala i manžela, protože jsem tušila, že o operaci bude řeč. Předesílám, že Ríša má 4,5 roku, kulhá, ale chodí, ve stoji došlápne na patu, ale při chůzi chodí často po špičce. Má pravostrannou hemiparézu, takže operace se týká jeho jedné nohy.
Ortoped nám to ukazoval v učebnici, že nařízne (laparoskopicky) jakousi blánu na svalu lýtka a potom, bude-li to potřeba ještě udělá nějaké tři malé díry do achilovky, aby se tím asi prodloužila. To je celé. Pobyt v nemocnici jen dva dny.
Následuje ovšem sádra 6 týdnů a hned potom 6 týdnů lázně. Sádra bude nechodící. Úplně jsem se zapomněla zeptat, kam až tu sádru vlastně bude mít (nevíte někdo).

Ortoped samozřejmě říkal, že operací se mu noha spraví, že bude lépe chodit. Horší to prý jistě nebude.
Opravdu ne? Nemůže se to nějak nepovést nebo tak něco?
V ordinaci jsme byli tak asi deset minut, z toho pět jsme oblékali a vysvlékali syna. Na nějaké debaty prostě nebyl čas, navíc jsme byli už značně znavení tím, jak jsme čekali dvě hodiny v čekárně.
Ortoped chtěl odpověď hned jestli s operací souhlasíme nebo ne, tak jsme kývli. Čekat na termín ale bude cca půl roku, mělo by to být někdy na jaře.

Nějaký názor, zkušenost. Ideálně víte o dítěti s hemiparézou, které na operaci bylo. Není to nějak příliš brzo v pěti letech? Bobík od Rony byl až teď a je mu osm, že?
Odpovědět
Průběh diskuze (6 názorů)
Téma: Ortopedická operace - vulpius Žlababa (Postižené Děti cz) 16.11.2009 21:13
*Re: Ortopedická operace - vulpius Niana 16.11.2009 21:26
**Re: Ortopedická operace - vulpius zuzkahrn 17.11.2009 12:23
*Re: Ortopedická operace - vulpius kdyzsluncenesviti 17.11.2009 15:52
**Re: Ortopedická operace - vulpius jaanad 17.11.2009 19:2
***Re: Ortopedická operace - vulpius kdyzsluncenesviti 17.11.2009 19:43

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.