| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Operace kyčlí

17.9.2003 7:09:15   V.Bedan
Dobrý den!
Chtěl bych zjistit nějaké informace ohledně vrozené deformity kyčle. Můj syn byl vyšetřen ve fakultní nemocnici a po rentgenovém snímku nám bylo řečeno, že s největší pravděpodobností ho bude čekat operace obou kyčlí. Je mu 3 a půl roku, od narození používal kvůli kyčlím zdravotní podušku. Lékař nám řekl ať přijdeme na kontrolu za půl roku (v mála případech se to údajně zlepší) ale spíše si myslíme, že ho bude čekat operace. Jelikož jsem nebyl u vyšetření, pouze manželka, chtěl bych vědět jaké riziko podstupujeme co se týká operace, jak přibližně dlouho by byl v nemocnici, zda je potom nějaká rehabilitace, jestli ho třeba nepošlou někam do rehabilitačního centra, kde se bude učit chodit, zda nebude mít nějaký krunýř a pokud nenastanou komplikace tak jak dlouho trvá návrat k běžnému chození. Zda nebude odloučen od rodičů kvůli rehabilitaci.

Nález:
Přichází ke kontrole, bez obtíží, zatěžuje plně.
Kyčle klin. v normě.
Rtg: kyčlí-valgozita krčku 160.st., naznačená lateralizace oboustr.
Dop: běžná zátěž, kontrola za půl roku se zvážením varizační OT
Femuru-rtg kyčlí Q659

Pokud je ve Vaší kompetenci poskytnout nějaké informace, byl bych Vám velmi vděčný. Vím že bez rentgenového snímku nelze nic stanovovat, ale v nemocnici se s manželkou vůbec nebavili tak chceme alespoň vědět o co se konkrétně jedná. Také dětská doktorka nám poradila navštívit alespoň několik jiných dětských ortopedů abychom se zeptali na jejich stanovisko. Předem děkuji a s pozdravem Bedan Vladislav
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.