| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Re:Široké balení

5.4.2002 8:33:14   MUDr. Magdaléna Paulová, CSc
Milá maminko,
vaše dítě bylo vyšetřeno v porodnici ortopedem a vy byste měla znát výsledek nebo jej máte napsaný v propouštěcí zprávě z porodnice. Pokud je dítěti 14 dní nejdéle za týden půjdete s dítětem na ultrazvukové vyšetření kyčlí. To je "metodický pokyn" a tak se to má dělat. Tam vám řeknou, pokud to neřekli v porodnici, jaký podrobný tvar mají kyčle vašeho dítěte. Podle toho se zařiďte. Žádná "preventivní léčba" není správná, pokud ji na základě vyšetření nenařídil ortoped.
3 pleny látkové jsou pro dítě po narození se zdravými kyčlemi podle ortopeda /a všechny děti musí být ortopedem vyšetřeny/ zbytečné a dítě trápí a pokud nejsou zabaleny naprosto správně, mohou dokonce škodit. Plenkové kalhotky vhodné velikosti naprosto stačí.
Záleží ale na jejich upevnění v pase dítěte. To vás musí poučit vaše lékařka. Názory na "preventivní " široké balení stále trvají a je velmi obtížné je změnit. Já mám rady od doc. Dungla, který pro dětské kyčle udělal mnoho a je spoluautorem dotyčného metodického pokynu.

zdraví M.Paulová
Názory k dotazu (4 názorů)
Re: Papírové plenky nebo balení do ši... Šárka 15.5.2008 21:32
*Re: Papírové plenky nebo balení do ... Eva 22.7.2008 14:10
*Re: Papírové plenky nebo balení do ... Jana,1syn 8.1.2009 14:11
**Re: Papírové plenky nebo balení d... Petra 5.3.2009 13:39

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.