| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Poruchy příjmu potravy

Vše o bulimii a mentální anorexii.
  (?)
 Názory 110 z 2490  [Dalších 2480 >>]
Peppa, dcery 8 a 11 let 133447
13.4.2018 18:43:02
Jj, to jsem doma slýchala taky, že mám velkej zadek, kupodivu i od širší rodiny, nejen od rodičů či bráchy, ale i strejda s tetou si rádi rýpli.. Nesnášela jsem to a když mají občas stejné tendence i teď, tak jen řeknu "nezáviď" a plácnu strejdu po pupku a zeptám se ho, kdy to čeká ~2~
PPP to ve mne taky nevyvolalo, ale že mám nadváhu vím, takže se snažím v jídle hlídat. Výsledek je ten, že sice jím vcelku málo, ale kila se drží jak klíště. Na odpovídající tělesnou aktivitu nemám čas ani morál. Resp. cvičím, ale zjevně je to ne dost.
Taodvedle 23974
13.4.2018 16:52:50
Dnes to mame vyresene,nic ji uz nevycitam,delala co mohla,byla na vse sama,babicky daleko ,tata v zahranici, v manzelstvi kde nebyla moc stastna,ale pro nas delala vse. Milovala svou pravi a mela spoustu kamaradek ,byla vzdy plna zivota
Taodvedle 23974
13.4.2018 16:51:04
Karmo presne tak,ja dlouho vnitrne vycitala a vzpouzela se me mamce. Az jsem ja mela deti tak se me v placi zeptala proc ji nemam rada,ze se k ni chovam necitne. Mela pravdu ,pobrecely jsme si spolu,ze me vse najednou vypadlo, ze videli jen meho nemocneho bratra a v puberte mi nerozumela. Ze verila porad brachovi ac to byl velky manipulator, umel si vsechny otocit kolem prstu . Musel ,travil mesice po nemocnicich a byl milacek doktoru a hlavne sestricek ktere mu chodili kupovat sunsicku a braly si ho na prochazky.
Taodvedle 23974
13.4.2018 16:47:11
Buchli vetsinou temtoo lidem chybi od miminka neco. Spatne vnimani potreb,malo noseni, mazleni. Myslim ,ze v USA byl jeden projekt kdy tyto vetsinou holky si hraly znovu na miminko a matky je kolibaly a i prebalovaly,i kdyz se to zda silene,mely velmi.dobre vysledky
Taodvedle 23974
13.4.2018 16:44:19
Kat tak ja byla milovana i prijata,u nas to bylo o necem jinem,ja ve stinu sveho nemocneho bratra ,kladly se na me velke naroky,nebot aspon jedno dite at je zdrave, studujici atd. S mamkou jsme byly v pohode dokud jsem nesla do puberty,pak to bylo na noze trosku. Ale myslim ,ze tam mne spis poznamenal nefunkcni vztah rodicu
Žžena 83005
13.4.2018 15:22:18
Buchli,
no já nevím. Osobně znám i rodiče, co se "nestandardně" chovají ke zcela běžnému dítěti, protože ho prostě nějak nechápou. Jako celej ten koncept malýho jinýho člověka, co od nich vlastně potřebuje. Nemaj na to tak trochu buňky, resp. zkušenost. Ale dá se to naučit. A to učení asi hraje fakt velkou roli, psal to i Matějček, že pro rozvoj budoucích rodičovských kompetencí je důležité potkat se s modelem jinýho mimina, dítěte a jeho výchovy, během dětství.
Hele moji tchánovci jsou z rodin s dlouhou tradicí jedináčků. Nikdo z nich jiný dítě v rodině jakživ neviděl, nemaj bratrance, tety, nic. První mimino, co zblízka viděli, bylo jejich vlastní. Když jsem viděla, jak NECHÁPOU své první vnouče, litovala jsem manžela. Ale naučili se to, viděli, odkoukali, poprvé z jiného zdroje než příručka Naše dítě. U druhýho vnoučete už byli úplně přirození.
wer 81075
13.4.2018 15:14:20
Jo Z těch nástrah pro hráče je hodně, ale můžeš se tomu vyhnout. nemusíš si koupit ani los.
Jíst musíš, přemýšlet nad jídlem musíš. Jeho mnohem složitější, v obou směrech i pro lidi s anorexií a pod. i pro lidi s nadváhou.
Katka a 2 výrostci 141251
13.4.2018 15:06:46
No prosím tě ...to bych ani nevěřila, že se dnes stane. U nás ve školní jídelně absolutně nikdo neřešil, jestli děti jedí/nejedí...Ve školce trochu jo, chtěli, aby ochutnaly. To jsem taky řešila, starší kluk by tam nechtěl být, kdyby ho někdo nutil do něčeho, co se mu nezdá.
každou chvíli měl suchý chleba, samotnou rýži nebo těstoviny - no a co ? Jsem ráda,že byly učitelky normální a necpaly do něj nic.
karma 94498
13.4.2018 14:31:09
buchli, já neviděla pořad, vyjdu v reakci z naší rodiny: jo, mí sourozenci netrpěli poruchou příjmu, ale potýkají se s jinými problémy. Brácha, který se jeví v životě úspěšným po všech stránkách, subjektivně celkem bojuje. A říkal, že v psychoterapii vždy narazí "na rodiče". Já neříkám, že máme z podělaných/úspěšných životů nějak činit zodpovědnými rodiče. Navíc ve čtyřiceti by to bylo trapné. Ale fakt ti rodiče roli hrajou hodně. A nepomůže určitě ničemu, když rodiče propadnou pocitu viny. To ne. Ale pokud je nějaká mladá holka, která tímto trpí, myslím, že prostě fakt hodně pomůže, jsou-li rodiče ochotni připustit, že něco blbě dělali, dělají. Psala jsem, že fakt okolo vidím celkem schéma.
Ale ve svém obstarožním věku a coby rodič dnes vím, že i ti rodiče to nedělali jistě schválně. Taky z něčeho vyšli. Trochu tj jako hádat se, zda bylo dřív vejce či slepice. Ale dle mýho RODINA HRAJE VELKOU ROLI, NUTNO PRACOVAT S CELOU RODINOU. Jak někdo psal, je to jak s drogově závislým a jeho rodinou. Určitě může být spouštěčem balet, gymnastika, sport, ale i tam je tlak na všechny a anorexii nedostane každej. Jo, je to souhra faktorů, ale dle mýho skoro vždy ta rodina souvisí a nutno si připustit, že roli mám....a pak je šance mnohem větší.
Buchli 121873
13.4.2018 14:09:41
Několik dílů pořadu All in the Mind bylo částečně věnováno otázkám bulimie a anorexie. A říkali tam, že obviňování rodičů jim velmi škodí. Ano, zjistilo se, že se rodiče takto postižených dětí chovají jinak, ale ve většině případů je to právě v reakci na dítě, které se chová nestandardně. K zdravým sourozencům se chovají normálně. Ty lidi strašně ničí, když jsou obviňováni z nemoci svých dětí. Podobné vzorce byly zjištěny u rodičů dětí s autismem a jinými poruchami. Rodič se chová jinak, protože se snaží reagovat na dítě, které není standardní. Ne naopak. Ono je vůbec jednoduchý svést všecko na rodiče, případně stačí to hodit jen na matku.
 Názory 110 z 2490  [Dalších 2480 >>]

Nechcete udělat nový design Rodiny.cz?

Jirka

Již delší dobu si uvědomujeme, že po letech opět nadešel čas "občerstvit" grafickou podobu Rodiny.cz.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.