| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Ostatní problémy trávicího traktu

Soutěžte s DINO.cz!

Vyhrát můžete řadu pěkných cen pro vaše děti: digitální hru, sadu na výrobu slizu, sponky Barbie a jiné.

  (?)
 Názory 110 z 6974  [Dalších 6964 >>]
žabkacarevna 66083
19.9.2018 19:32:31
Nechci zakládat nové vlákno, když se jedná o stejný problém. Mám syna (8 let) s enkoprézou. Fyziologické příčiny vyloučeny, má to podle psycholožky spojené s vývojovou dysfázií, prý jsou ta dvě centra v mozku blízko sebe, tak se může stát, že když je "chyba" v jednom, schytá to i druhé. Trpí i noční enurézou, ještě před rokem i občas přes den, teď už dlouho ne. Prý se to s největší pravděpodobností upraví samo kolem 10. - 11. roku. Do té doby máme čekat horší a lepší fáze (už byl i tři měsíce úplně bez projevů), ale poslední rok jsme ve "špatné" fázi, teď je to pár měsíců i 5-8x denně, dny úplně bez nehody spočítám za poslední rok na prstech.
Jenže teď se "špatnější špatná fáze" kryje s nástupem do kroužků, a já nevím, co s tím.
Jestli jste to někdo řešil, nebo řešíte, jak to děláte?
Letos byl syn prvně na táboře (s doprovodem z rodiny, tam nosil i přes den jednorázové pleny, kalhotkové na noční enurézu pro starší děti, ty klasické, co proplácí pojišťovna, jsou strašně velké a pod letní oblečení neukrytelné). Běžně chodí přes den ve slipech, doma se sám umyje, ale musíme ho kontrolovat, málokdy to zvládne sám napoprvé pořádně. Venku když je v doprovodu, tak ho umyjeme vlhčenými ubrousky. Jenže letos bude mít i víc kroužků za sebou (sám si je vybral) a bude na nich sám, nemohu tam být a mezi kroužky ho kontrolovat (mám ještě dvě mladší děti, z toho jedno s PAS). Do školy nechodí, učím ho doma, tak aspoň na ty kroužky musí chodit, aby nebyl izolovaný, navíc na ně sám chce.
Sám prý nepozná, když se pokaká, dokud se nepodívá do slipů (a myslím, že dost často se nepodívá kvůli tomu, aby to nemusel řešit), jenže nezřídka to smrdí tak, že to poznáme my i bez podívání. On to prý necítí.
Nechce se mi mu dávat pleny, přeci jen to pod oblečením vidět, ale jiné řešení mě už nenapadá, navíc na kroužku se sám neumyje, s plenou ani bez.
Už tak to má mezi dětmi těžké, kvůli VD špatně mluví, navíc má ADHD a vlasy dlouhé pod zadek.
Jitys 125882
10.3.2018 15:01:53
Terapeutko a kdy měl tedy naposled normální bobek? Ne řidčí stolici? A kolik toho v rámci té řidčí stolice vyprodukuje?
Senedra 14756
10.3.2018 14:59:24
celiakik klidně může být vyšší i mohutnější než vrstevníci ( jednoho takového znám).
Mariana +2 135342
10.3.2018 14:52:35
no, tak u nás to bylo dost podobně.

Syn je na pečivo, ale jen suché, nejvýš něco s máslem. Hodně mlíka, aktimel apod. Pak sladká jídla taky celkem jo. Z nesladkých jedl snad jen těstoviny a rajskou, a polívku-vývar. Maso a zeleninu vůbec, tedy ne vědomě, já mu to futrovala skrz omáčku na těstoviny.

Ale od té první třídy se to o dost zlepšilo, ale maso začal jíst až ve druhé třídě, a to jen velmi postupně a jen něco.
Já to byla tehdy řešit na gastru ten jídelníček, zda to není velký problém že nejí maso, ale víceméně neměli žádné námitky, jen doporučili vzhledem k těm problémům přidat víc zeleniny a ovoce. Což mi bylo jasný že je potřeba víc vlákniny.

Ale nedělej si teda iluze že z takový stravy žádnou stolici nevyprodukuje, ovšemže vyprodukuje. Já jsem uvažovala podobně, nezdálo se mi vzhledem k tomu kolik jedl co by tak mohl vyprodukovat, no a to co z něj pak po čase vylezlo ... to bylo až neuvěřitelný.
Puma 54527
10.3.2018 13:46:37
Až půjde na velkou, ať tlačí s otevřenou pusou. Zní to blbě, ale reflexně víc povolí, jak pánevní dno, tak i svěrače.
Puma 54527
10.3.2018 13:43:56
Nevím, jestli je to v téhle situaci vhodné (laicky mě napadá posunití obstrukce do rizikovějších míst~7~) , ale co zákys nebo voda z kysaného zelí, aby ho to prohnalo?
terapeutka 100134
10.3.2018 13:31:44
Má úplně průměrnou postavu, jako ostatní kluci v jeho věku. není rozhodně žádný hubeňour, ale ani naopak - žádné dětské faldíky, je takový svalnatější. výška kolem 120, váha kolem 25kg. Ale už jsem ho nějakou dobu neměřila a nevážila. Nicméně nehubne mi před očima.
Buchli 121873
10.3.2018 12:58:47
Jejda, a jak je vysoký a těžký? Jak si vede v růstových grafech?
terapeutka 100134
10.3.2018 12:43:37
Já už fakt nevím... on toho zase ani moc nesní, tak možná ani není zacpaný, fakt netuším. Obědy ve škole sní tak ze 20% a to mu ještě fandím. Doma do něj dostanu v podstatě jen suché přílohy, pečivo, mléčné výrobky, ovoce a pár druhů zeleniny. Z teplé kuchyně je to katastrofa, sní akorát sladká jídla- takže kaše, palačinky, knedlíky a pod. A i toho jen malé množství.
Je schopný sedět i dvě hodiny nad talířem a rýpat do něj vidličkou. Když ho nutím jíst, tak se mu navaluje ~a~
Takže s touhle stravou ani moc stolice asi nevyprodukuje.~o~
Mariana +2 135342
10.3.2018 10:19:49
terapeutko, bohužel tak jak to popisuješ, se obávám že v této fázi je to už moc daleko, a už ti to nepomůže. Musíte to z něj především dostat ven.
Psalas že už dlouho žádná stolice nebyla, to znamená jak asi dlouho ?

Jinak souhlasím že nasadit probiotika je dobré, a pokud je příčina v nějaké nerovnáze mikroflóry ve střevech, může to pomoci vyřešit tu příčinu. Nejhůř to ničemu neublíží, ale na střeva to má rozhodně pozitivní účinek. Nicméně teď jste dost pravděpodobně v hodně akutní fázi zácpy, má tam "špunt" a ten obtéká to co lze vytéct, a to znamená že to tvrdší tam zůstává víc a víc a čím dýl, tím to bude jen horší. Ono to "samo" nikam nevysublimuje.

Pokud je fakt zacpaný, což mi přijde dle popisu že nejspíš asi jo, tak samotná probiotika to z něj už asi nedostanou. Ale jako léčbu aby se ta situace neopakovala bych pak určitě vyzkoušela.
 Názory 110 z 6974  [Dalších 6964 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.