| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Společenské hry

  (?)
 Názory 110 z 5088  [Dalších 5078 >>]
zerat 18305
18.12.2018 12:09:32
Alhambra není tolik složitá na přípravu a i hra je jednodušší. Ale jsou to úplně rozdílné hry, takže to srovnání pokulhává. Nicméně já mám raději Alhambru - vesměs obehraji zbytek rodiny ~:-D
Termix 105545
18.12.2018 12:00:02
Výborná volba. Ať se vám dobře hraje.
Jinak jako výborný tip na nákup her poslouží německý titul Hra roku.
Termix 105545
18.12.2018 11:57:32
Obě hry samozřejmě máme doma. Teda Krycí jména tu variantu se slovy. Vím, že jsou ještě obrázky, ale mně se to moc nelíbilo. Hrát to ve dvou jsme dělali doma jen tehdy, když se jedno z dětí chystalo na finále Mistrovství republiky. Tak jen v rámci tréninku. Jinak nemáš s kým soutěžit. Hrají týmy proti sobě. Ideální pro čtyři hráče, ve větším týmu jsem to nehrála, ale vyrobila jsem si obdobnou hru v angličtině pro svoje studenty a hrajeme to ve skupinkách. Baví je to hodně.
Ubongo máme tu dospělou verzi, myslím, že je i dětská, ale my dětem vždy rovnou kupovali dospělé verze a případně zjednodušovali pravidla, teda spíše systém bodování. Ubongo rozvíjí geometrickou představivost. Máme matematicky velmi šikovného syna, ale v téhle hře o vždy porážela jeho o dva roky mladší sestra. Diamanty jsou super, ale nejdřív musí to dítě sestavit ten obrazec. Mám tu hru moc ráda.
Z těchto dvou hrajeme Krycí jména určitě častěji. Nicméně my jsme opravdu hráčská rodina a deskové hry hrajeme aspoň dvacet minut téměř denně. Místo Večerníčku :-) A kdybych se měla rozhodnout, kterou z těch dvou, vzala bych asi obě :-). Každá je jiná, obě skvělé.
Greta nakukujici 129120
18.12.2018 10:42:53
Z her, ktere maji herni dobu do 1 hod. , ma syn nejradeji Scotland Yard, ja Ticket te Ride.

Jeste doporucuji Mr. Jack pocket, ta je pro dva.

"Mr. Jack Pocket je kapesní verze klasické hry pro dva hráče Mr. Jack, která však nefunguje jako přívěšek ke slavnému titulu, ale jako skutečně plnohodnotná hra, která vám vskutku pomotá mozkové závity.
Staňte se součástí souboje dvou géniů - Sherlocka Holmese a Jacka Rozparovače - v této rychlé a promyšlené hře na schovávanou. Originální herní zážitek je zaručen. Hráči se vtělí buď do kůže Jacka či detektiva. Kdo bude hrát za Jacka, tak jeho cílem bude uniknout vyšetřovateli dříve, než nastane úsvit či utéci ze čtvrti pod rouškou temnoty. Hráč, který je v roli detektiva bude mít zase za úkol odhalit, pod jakou identitou se Jack ukrývá a dostinout ho dříve, než začne svítat.

Každé kolo je rozděleno na 2 fáze: pátrání a výslechy svědků. Během první akce proběhnou dohromady 4 akce, každý hráč provede 2. Pomocí těchto akcí se mohou detektivové například pohybovat po ulicích, změnit nebo otočit některou z lokací či si zajistit karty alibi. Během fáze druhé nastávají výslechy svědků. V té sdělí hráč za Jacka svému oponentovi, je-li jeho postava v detektivově viditelnosti. Vyšetovatel poté může například snížit počet podezřelých tím, že otočí ulici na druhou, prázdnou stranu a pomalu se bude snažit anihilovat počet podezřelých, dokud nebude mít toho pravého.

Tato kapesní verze hry Mr. Jack je jednodušší na vysvětlení, svižněji se hraje a můžete si ji s sebou vzít prakticky kamkoli."
Scarlett O´Hara 142303
18.12.2018 10:06:01
Termix, dík za super tipy ~R^
Objednala jsem Marco Polo, ostatní si píšu :-)
Do Prahy máme daleko, ale zkusíme někdy spojit výjezd za kulturou s Tebou zmíněnými akcemi.
Konzerva 153011
18.12.2018 9:32:38
Termix,

vypadáš jako odborník ~;)

Mohla bys prosím napsat svůj názor na hry Ubongo a Krycí jména?

Dá se základní verze Krycích jmen hrát zábavně i ve dvou. Četla jsem na internetu asi 4 názory a dva říkali je to to OK, dva že to nebylo zábavné. Že pro dva je lepší ta verze Duet a jsou tam i náročnější slova.

A to Ubongo mě zaujalo pro hraní i s menším dítětem, které není zrovna myslitel, tak při hraní se staršími se hodí pomoc náhody. A navíc by se mu líbilo to sbírání "diamantů" (přesněji řečeno "drahých kamenů", ale to by zas nemohl být odkaz na "Diamanty jsou věčné"~:-D).
Klabe+3 kluci (08,10,15) 83527
18.12.2018 7:04:12
Naštěstí jsme od Brna, takže brněnské deskohraní je sice hodně lidnaté, ale stůl vždycky najdeme (navíc je to v prostorách, kde se dá jít do malých kluboven, takže tam je i klid a i tříleťák to tam dává). Takže za nás deskohraní super, navíc se koná každý čtvrt rok menší akce, která už není tak profláknutá, ale her je tam hafo, hlavně těch pro větší děti a dospělé (s nejmladším už to tam moc nejde, nejsou tam pro něj adekvátní hry).
Termix 105545
17.12.2018 23:51:00
Ty to máš kousek do Prahy. Zajděte do té kavárny.

My se v rámci Deskohraní už několikrát účastnili jako rodina právě toho Čtyřpoháru. Už několik let máme nejmladší tým, protože bereme naše děti, ale nikdy jsme nebyli poslední :-). Stojí to 2000 Kč, dostaneš už v létě čtyři hry, které trénuješ a trénuješ a pak hraješ tu soutěž. Hry ti nakonec zůstanou. Narváno tam nemáme, ale hlásíme se už snad na jaře. I děti se vždy účastní několika turnajů.
Senedra 14756
17.12.2018 23:10:06
Termix - deskohraní, no.. letos jsem ukecala rodinu, že se podíváme. Přišli jsme asi ve dvě odpoledne ( sobota), všude úplně natřískáno, nakonec jsme vrátili lístky a šli se projít na Petřín. Já se starší ještě měla lístky do divadla a když jsme po půl sedmé vylézaly z Národního, tak mi pípla od manžela SMS, že ulovil volný stůl. ~t~

Takže jsme pak na seděli ještě asi tři hodiny nad hrami, ale na mladší už to bylo moc, chudák, klimbala nad herním plánem.

Deskohraní vůbec neodsuzuju, moc se mi na něm líbilo, ale už je moc profláknuté.
Senedra 14756
17.12.2018 23:06:53
Scarllet - promiň, ano, hra se jmenuje Alchymisté. Děti byly nejdřív nadšené, že mohou používat chytrý telefon, ale pak je hraní vtáhlo a devítiletá ( o které jsme mysleli, že moc hru nedá) jako jediná vyvrátila sestře teorii ~t~
 Názory 110 z 5088  [Dalších 5078 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.