| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Půjčka - hypotéka

  (?)
 Názory 110 z 8563  [Dalších 8553 >>]
Lukáš P. 124856
15.1.2019 15:41:15
Ok, tak super. Jsme ve shodě, jen jsem tě nepochopil. Dííky moc.
Filip T. 134358
14.1.2019 9:50:49
Nevím teď přesně, co myslíš tou dopravou, jestli je to hustota provozu, tak na Mělníce je v podstatě jedna ulice s hustým provozem (Bezručova/Mladoboleslavská). Docházková vzdálenost? Jsou tu čtyři základky a jeden gympl, z nich akorát ZŠ Pšovka je trochu z ruky, ty zbylý jsou v okruhu 2 km. Mělník je maličkej, ale myslím, že nudit se tam můžou spíš dospělý zvyklí na kina, divadla, výstavní síně s bohatým programem, lepší restaurace apod.
Lukáš P. 124856
14.1.2019 9:06:34
"Výhoda je, že prakticky všude dojdeš (dojdou) pěšky. Totéž neorganizovanej čas s kamarádama. Oproti Praze mnohem snadnější se sejít a někam spolu jít. Všechno je blízko, provoz mnohem menší, jsou tu i hřiště pro malý i pro větší atd."

Počkat, já měl za to, že doprava a docházková vzdálenost je výhodou Prahy.
Filip T. 134358
12.1.2019 14:44:02
"Dojíždění do práce. Práci změnit nemohu, takovou na Mělnicku neseženu." A dojíždět chceš autem? Jinak příměstský se střídaj po půlhodině courák (jede hodinu) a rychlík - půl hodiny a vysadí tě na céčku. A jezděj furt.

"Děti brzy začnou chodit do školy a stále více budou chtít každý den trávit čas někde s kamarádama, chodit do různých zájmových kroužků, klubů, kulturních podniků. To je v Praze všechno daleko snadnější." Podle toho, co si pro ně představuješ. Kroužky fungujou i na Mělníce, je tam Dům dětí a mládeže, ale i další kroužky mimo něj, další kroužky jsou na školách. Výběr je samozřejmě daleko menší než v Praze, ale záleží na tom, co pro děcka chceš. Děcka samotný na základce se podle mně bohatě spokojej s tím, co Mělník nabízí. Výhoda je, že prakticky všude dojdeš (dojdou) pěšky. Totéž neorganizovanej čas s kamarádama. Oproti Praze mnohem snadnější se sejít a někam spolu jít. Všechno je blízko, provoz mnohem menší, jsou tu i hřiště pro malý i pro větší atd.
Lukáš P. 124856
12.1.2019 14:31:33
Motivace je v klidu:
Zkrátka zpomalit, užívat si méně lidí, méně hluku, méně tlaku okolí. Toho všeho máme v širším centru prahy víc než dost. TAké mi Mělník z dlouhodobého hlediska přijde bezpečnější nežli Praha.

To co mě brzdí je:
Dojíždění do práce. Práci změnit nemohu, takovou na Mělnicku neseženu.
Děti brzy začnou chodit do školy a stále více budou chtít každý den trávit čas někde s kamarádama, chodit do různých zájmových kroužků, klubů, kulturních podniků. To je v Praze všechno daleko snadnější.
Závislost na hypotéce a tedy i zaměstnání. Prostě budu muset obětovat svoje pohodlí (a čas pro děti) na úkor práce. V konečném důsledku tak můžu prošvihnout jejich dětské roky kvůli práci. Když do hypotéky nepůjdu, mám naprostou volnost - jsme skromní a přežijeme i s dvěma částečnými úvazky…

Takže to vypadá, že pro tuto chvíli to dost možná ještě necháme ležet ladem a pak se časem uvidí...
Kudla2 58452
10.1.2019 9:51:37
Lukáši,

já bych do toho ve Tvým případě nešla.

- děti jsou, jak říkáš, malé, takto byste část toho jejich nejhezčího dětství "prostavěli" (tudíž na ně měli mnohem míň času) a možná až by bylo hotovo, tak by děti měly už jiné zájmy.
- dle financí byste jeli nadoraz a visela by nad vámi ta ztráta zaměstnání, ani jedno by asi nepřidalo vaší psychické pohodě, spousta lidí postavilo a rozvedli se, protože stavba je dost velkej dlouhodobej stres
- nic vás netlačí, v bytě jste v pohodě, nemáte blbý sousedy nebo tak něco a ten barák není váš životní sen, když píšeš, že si sami nejste jistí, jestli byste chtěli bydlet v domě a mimo Prahu
- jak potom se školama dětí? dojížděli by pak do Prahy?To musí být docela velkej opruz


- vlastně jako jediná motivace krom těch dětí (které ale možná, než postavíte, už budou ve věku, kdy pro ně barák nebude tak zajímavej, plus pak to dojíždění) mi vyplývá to zdražení, a to mi pro tak obrovskou osobní i finanční investici přijde strašně málo.Lukáš P. 124856
10.1.2019 8:09:51
Ahoj.
Máme v Praze splacený byt 3+kk (73m2) a k tomu 2 děti (3+5 let). Barák, ve kterém bydlíme, má zdi snad z papíru, takže je všude všechno slyšet. Už jsme se s tím nějak naučili fungovat a tak, když děti začínají divočet, tak s nimi jdeme ven. Sousedi jsou potichu, takže my omezeni nejsme.

Teď jsme koupili pozemek na Mělníku a ještě máme pár korun na přežívání. Kdybychom nyní začali stavět, museli bychom si vzít hypotéku a ještě bychom přišli o všechny úspory. Ztráta zaměstnání by pak najednou dovedl být problém. Byt v Praze prodávat nechceme. Je to investice a hlavně ještě nevíme jestli bydlení v baráku a mimo Prahu bude pro nás to pravé.

Na druhou stranu, od 1.1.2020 všechny nové domy zdraží kvůli plnění norem pro nízkoenergetičnost. Takže proto by se vyplatilo začít stavět teď. Zároveň děti jsou malé jen jednou a ony si ten barák (a zahradu) užijí hlavně když budou malé.

Takže co teď?
1) Počkat pár let, až se naspoří víc peněz a hypotéka pro nás nebude taková zátěž?
2) A nebo jít do rizika a začít stavět hned?
Valkýra 10956
28.11.2018 20:17:38
Filipe,
~R^~R^~R^
Dětské postýlky - největší výběr na Favi.cz
espr 88177
28.11.2018 20:15:55
~6~~6~~6~Jsi moc hodná že jim pomuzes. ~6~
Zuzana Medvědová 157029
27.11.2018 15:00:48
To si vůbec neumím představit. Ano Vánoce jsou pro děti hlavně o dárcích ale dítě co je dost starý na mobil už je dost starý na to aby chápalo finanční situaci svojí rodiny. Tudíž prostě nemůže očekávat iphone na vánoce nebo k narozeninám....
 Názory 110 z 8563  [Dalších 8553 >>]

Nechcete udělat nový design Rodiny.cz?

Jirka

Již delší dobu si uvědomujeme, že po letech opět nadešel čas "občerstvit" grafickou podobu Rodiny.cz.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.