| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Ostatní : Věřící maminky

  (?)
 Názory 110 z 3671  [Dalších 3661 >>]
Mirek_ 118172
15.7.2018 14:23:20
Sovice,

dá se chápat, že v 5. kapitole se mluví/píše o viditelných projevech následovníků Ježíše a v 6. o motivaci a že rady typu
"Když ty prokazuješ dobrodiní, ať neví tvá levice, co činí pravice, aby tvé dobrodiní zůstalo skryto...
A když se modlíte, nebuďte jako pokrytci: ti se s oblibou modlí v synagógách...
Když ty se modlíš, vejdi do svého pokojíku, zavři za sebou dveře..."
platí jen pro "pokrytce", kteří dosud mají sklon se předvádět lidem a jakmile se jej zbaví, mohou se vrátit k pokynům z kapitoly 5.

Ale pořád mi pak není jasné, odkud Ropucha a potažmo Kudla bere tvrzení, že
"dobré lidi ... v církvi mají přímo "v popisu práce" konat dobro neokázale, nikoliv pro oči lidí, ale pro oči boží"

když 6. kapitola je o motivaci, nikoli o faktických projevech.
5. kapitola jasně říká, že "pro oči" Mat 5,14-16

Já naštěstí jako agnostik věřící v neexistenci božstev beru bibli jako soubor nejrůznějších názorů, často nekompatibilních, a neberu ty rady/pokyny moc vážně.
byvala radka 154149
11.7.2018 7:27:02
krásně řečeno
stalo se to plíživě - já v podstatě měla ten zážitek, ale zpětně jsem si pak uvědomila spoustu náznaků a cestiček, které už jsem předtím prošla (takže takové plížení taky:-)
byvala radka 154149
11.7.2018 7:20:36
vím o lidech, kteří se "zamilovali" nějakým tím zážitkem
velmi zajímavé spojení, slovo "zamilovali" by mě v této souvislosti asi nikdy nenapadlo, nevím, jestli to někdo prožívá jako "zamilovanost"
najednou prostě "víš", moc se to nedá popsat
a už je to navždy v Tobě (i kdybys nechtěla)
byvala radka 154149
11.7.2018 7:09:36
všichni:-)
mnoho cest na vrchol, však vrchol jen jeden
.libik 142094
11.7.2018 1:11:40
nadsázka, Kudlo, nadsázka~:-D

Smyslem mého slovního košatění bylo povědět, že v našem prostředí je víceméně jedno, jestli si bereš křesťana nebo ateistu, jde-li o rozdělení rolí a "poslouchání".

Kudla2 58452
11.7.2018 0:59:37
Libiku,

při vší úctě, proč si to představuješ tak praštěně, jako že se stereotypní chování pohlaví (který se TAKHLE stereotypně málokdy chovaj do důsledků) komplet otočí na druhou stranu, stejně tak jako si nesmyslně představuješ, že si všichni nevěřící myslej o víře a věřících nějaký hovadiny (samozřejmě něco ošklivýho)??

Pro mě je perverzní představa chlapa i ženský z toho posledního odstavce, kdo prosím tě dneska plaše čeká při zadělávání štrůdlu, až se jeho polovice konečně vyjádří? ~e~

.libik 142094
11.7.2018 0:52:40
Je pochopitelné, že u Kudlojc je to naprosto jinak, ale u většiny párů se od muže jistá síla a ochrana očekává, alespoň v nějakých situacích, v posteli, v autě, při povodních, při blackoutu, při výplatě, v situaci, kdy zaútočí divoký kanec nebo opilý soused~d~

Jen jsem chtěla říct, že pokud se někdo dovolává víry při "péči o rodinu" je to analogie typického chování nevěřícího bez těch řečí o Starém Zákoně, generace před námi to tak měly, je to pro naši kulturu typické.

Upřímně řečeno, představa, že třicetiletý jinoch plaše čeká při zadělávání štrůdlu a oprašování disajnových záclonek, jestli se po večeři, kterou uchystal, jeho drahá už konečně vyjeví a navlékne mu zásnubní prstýnek, je pro mě malinko perverzní~:-D
Kudla2 58452
11.7.2018 0:41:49
Libiku, ale prd (sorry).

Mně třeba přijde daleko zábavnější živit než se starat, a sama bych si přišla mnohem víc sexy, kdybych o tu dvacku vydělávala víc já. Naproti tomu na žehlení ponožek prdíme oba a vaření s chutí přenechám manželovi (kterej mi kvůli tomu připadá zatraceně sexu).

"Tradiční rodina" kvůli tomu aspoň u nás nezanikne ani náhodou vzhledem k tomu, že jsme spolu už nepočítaných let a nikdy jsem ani na chvilku nezatoužila něco změnit, a doufám teda, že ani muž ne.

Ale možná je to tím, že jsme ti pohani a tak se chováme tak nějak nekřesťansky ~;). Akorát teda znám nemálo křesťanů, který ani křesťanství nezachránilo v tom, aby se nerozvedli.

Jestli ono to nebude v něčem trochu jiným.
.libik 142094
11.7.2018 0:29:32
Idiotů rp. individualit je nepřeberné množství, jen jsem chtěla říct, že naše společnost stále žije na principu, že muskej živí a ženská se stará. Málokteré dámě přijde sexy chlap, co bere o 20 tisíc míň než ona, ale parádně vyžehlí i ponožky.

Ten model s liberalizací společnosti ustupuje, z určitého úhlu pohledu je to dobře, ovšem, co bude až zanikne tradiční rodina, je otázka. To je však na jinou diskusi.

Chtěla jsem říct, že se v rodinách chováme tak nějak křesťansky, ať už je to dobře nebo ne, bez ohledu na to, jestli se chlap dovolává víry nebo svého platu a odpovědnosti.
A aby to nebylo jen na mužských, žena obvykle přirozeněji přistupuje k dětem a i k tomu žehlení sama od sebe, je to kulturní dědictví.
Kudla2 58452
11.7.2018 0:18:33
libiku,

tak já třeba znám křesťana (nevím jaký denominace, ale katolík a asi ani evangelík to není), kterej má na to takovej starozákonní názor, že muž je za svou ženu odpovědnej před Bohem, tudíž má větší práva, ale taky větší povinnosti (představuju si to asi něco jako máme my vůči dětem - že je musíme vést a chránit, protože jsou tak trochu míň svéprávný, ale milujem je).

Přijde mi to z toho jeho pohledu logický a férový (ač pro mě osobně by to bylo nepřijatelný).

Takže předjímat, jakej by byl křesťan člověk, mi přijde zvláštní, není-li to tedy myšleno tak, že by neměl dvě hlavy a mohl by být klidně despota i submisiv stejně tak jako nekřesťan, to pak jo.
 Názory 110 z 3671  [Dalších 3661 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.