| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Péče o zuby

Soutěžte s DINO.cz!

Vyhrát můžete řadu pěkných cen pro vaše děti: digitální hru, sadu na výrobu slizu, sponky Barbie a jiné.

  (?)
 Názory 110 z 3150  [Dalších 3140 >>]
katkahlida 91297
4.11.2018 9:29:29
Děkuji za vysvětlení ukládám si!:-)~3~~x~
Marka 140743
3.11.2018 16:07:48
Ano, tahle diskuze tu už byla. ~x~ Já jsem sekeptik, například homeopatika na mě nefungují. Ale v případě kolagenu je to v mém případě jinak.

Pomohl mi před 10 lety na vrzající bolavé koleno a v posledních letech ho nárazově beru na popraskanou kůži (jsem ekzematik). Zjistila jsem mimoděk, že mi na to pomáhá. Aktuálně mám prasklinu na palci u ruky už druhý měsíc, mažu vším možným, stravu mám pestrou. Pořád zapomínám objednat Colafit (cenově výhodnější balení je jen přes e-shop), a tak nějak doufám, že to půjde bez toho, když je kolagen k ničemu. Ale ne, nejde to. Teď mě to postrčilo, objednám ho už konečně a můžu se vsadit, že se ta kůže po několika dnech užívání Colafitu zahojí. Je to jen můj názor na základě opakované zkušenosti. ~d~
angrešt 114837
3.11.2018 15:30:14
Omega3 mastné kyseliny jsou "stavební kameny"m, ty naše tělo využít umí a jelikož jsou esenciální, tak je i potřebuje. Ale při kvalitní stravě jich přijme dostatek z ořechů, ryb a olejů.

Hořčík v určité míře potřebujeme, ale pokud možno organicky vázaný, takže nejlíp v chlorofylu - zeleném listovém barvivu.

Biosil je směs pár vitamínů a minerálů. Za normálních okolností tohle všechno přijmeme bezproblémově v potravě (hlavní složkou je biotin, který je opravdu v kdečem). Ale když nevíš coby, tak to neuškodí, ty vitamíny jsou skup. B a tím pádem se případný přebytek vyloučí močí.

angrešt 114837
3.11.2018 15:24:27
Zkopíruju sem svůj starší text, abych to nemusela znova psát. Byl psaný k problematice sulcu , tlačenky a umových medvídků, ale samozřejmě totéž platí pro kolagen koupený.


Sulc "na klouby" je ovšem nesmysl. Zkusím Ti to vysvětlit. Kolagen je bílkovina. Tedy dlouhý řetěz aminokyselin spojených v řadě za sebou (je to trošku komplikovanější, ale takhle to stačí pro představu).

Naše tělo nevstřebává bílkoviny jako celek, ale štěpí je na krátké úseky a posléze je rozštípe až na jednotlivé aminokyseliny. Z nich si pak může sestavit zase své vlastní bílkoviny.

Samozřejmě je absolutně vyloučené, aby vepřový kolagen po snědení "vlezl" do lidského kloubu. To nejde ani v případě žádné jiné bílkoviny, my opravdu nemůžeme zabudovávat bílkoviny jiných živočišných druhů, ani kdybychom je nakrásně dokázali "procpat" do krevního oběhu přes střevní stěnu (což se v jisté minimální míře děje v imunitních buňkách střeva, kde "cizí" bílkoviny stimulují imunitní sytém).

Dokonce ani kdybys nakrásně jedla kolagen lidský, tak se nezabuduje, opět by se musel naštěpit, hydroxyaminokyseliny bys vyloučila močí a ten zbytek by se holt nějak využil, ale kolagen by se z toho nepostavil. Kolagen je, jako jedna z mála živočišných bílkovin, neplnohodná bílkovina. Takže něco z něj samozřejmě využijeme, ale pro postavení nové lidské bílkoviny to nestačí. Natož nového kolagenu.

A tělo staví z jednotlivých naštěpených aminokyselin to, co uzná za vhodné, rozhodně ne, že sníš kolagen a Tvé tělo postaví kolagen. Tak to prostě nefunguje. A ani nejde. Kolagen totiž obsahuje v nemalé míře tzv. hydroxylované aminokyseliny - hydroxyprolin a hydroxylysin - které nelze zařadit jako stavební kameny do žádné bílkoviny.
To tělo neumí. Bílkoviny stavíme tak, že tvoříme řetězec nezměněných aminokyselin a posléze v hotové bílkovině některé modifikujeme, např. tou hydroxylací.
Volný hydroxyprolin nelze použít pro nové vytvoření kolagenu a je vylučován močí. takže když budeš jíst hodně sulcu, akorát si zvýšíš vylučování hydroxyaminokyselin močí, na klouby to nebude mít žádný vliv.

Pokud chceš zlepšit tělu dodávku opravdu vhodného materiálu pro stavbu jeho vlastního kolagenu v kloubech, tak narozdíl od nesmyslného sulcu má smysl konzumace kvalitních bílkovin z libového masa, které si tělo naštípe na aminokyseliny a kolagen si z nich dle potřeby postaví.
A další důležitou věcí je, že kofaktorem syntézy kolagenu je vitamín C - bez dostatku vitamínu C tělo není schopno kolagen tvořit. Odtud kurděje - při kurdějích (nedostatek vitamínu C) vypadají zuby (nedostatek kolagenu v dásních), vlasy (vlasy jsou skoro čistý kolagen) atd. Kurděje jsou samozřejmě krajní věc, v ČR jsou dost vzácné, vyskytují se občas u mladých žen s výstředními dietami. Píšu to jen pro vysvětlení.
katkahlida 91297
3.11.2018 12:35:36
Hmmm no tak to asi vysadim ja si rikala ,ze to nemuze uskodit a znama užívá dokonce kolagem určeny pro koně ~e~A jinak doplnky stravy jako omega3, magnesium a biosil( vlasy , nehty ,kuže) Asi taky neni dobry napad??? Dekuji
angrešt 114837
2.11.2018 19:20:28
Pojídat kolagen nemá naprosto žádný smysl. Akorát to zbytečně zatíží ledviny, pokud se ho pojídá moc.

Voda se u nás nefluoriduje.

Fluor snižuje sice kazivost zubů, ale zároveň, pokud je ho moc, naopak sklovinu poškozuje. Mimoto má fluor při celkovém podávání různé nežádoucí účinky na různé tkáně, tj. rozhodně by se neměl pít či jíst jako doplněk. Určitý smysl může mít použití lokální, tj. nějaká fluoridovaná zubní pasta, která se pak zas vyplivne.
Analfabeta 141613
2.11.2018 11:49:30
Kdysi (80.léta) se dětem dávaly fluoridové tablety, teď se prý pitná voda fluoriduje. Ja to kdysi dávala dceři, doporučovali do 12 let věku, ale už asi v jejích 5-6 letech mi tu už lékař nepředepsal, že prý to není třeba. Je fakt, že zuby má o dost lepší, než je průměr, ale taky chodí jednou za čas k hygienistce, to taky dělá svoje.
Bouřka 7675
1.11.2018 19:52:58
Jo, kolagen asi není špatný nápad. Se i dost vytáhl během posledních měsíců, takže i ty klouby by to chtělo podpořit. Tak ještě něco s minerálama :-)
katkahlida 91297
1.11.2018 19:45:17
Ja beru colafit . Na netu jsem nasla, ze pomaha udrzet i zdrave zuby je vhodny i pro deti. Je me 40 a mam cerstve fixni rovnatka . Uskodit snad nemuze🤔...
Bouřka 7675
1.11.2018 19:35:35
Starší dítě má momentálně chrup jak stará čarodějnice :-), takže si říkám, že možná nebude od věci podpořit zdárný růst nových zubů nějakým tím doplňkem s ohledem na to, kolik mu jich teda najednou poroste. Nemáte nějaký tip, co zkusit?
 Názory 110 z 3150  [Dalších 3140 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.