| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Brýle

Vyhrajte vstup na Stezku v oblacích!

Dopřejte si pobyt na horách a hrajte o Rodinný vstup na Stezku v oblacích a jízdu lanovkou.

  (?)
 Názory 110 z 2925  [Dalších 2915 >>]
Františka85 108823
8.3.2019 16:00:09
Dělala jsem s nimi i krav magu.
Supermanka 151752
8.3.2019 12:42:26
Marko, dcera k ní chodila už před čočkama a měla jsem už tehdy divný pocit, nikdy jsem se nic nedozvěděla a sama jsem se musela pokaždé ptát, jestli se to zlepšilo a kolik teda těch dioptrií vlastně má a odpovědi byly neurčité. Nevyznám se v tom, brýle jsem nikdy nenosila. A pak jsem hledala odborné pracoviště v okolí, kde naučí dceru aplikovat čočky a vše jí vysvětlí a vyjela mi jen ona. A to byla hrůza. Tak jsem pak druhý den všechno zjišťovala přes kamarádku, co čočky nosí, protože jsem byla dost vyplašená, a ta mi řekla, to co Ty - že čočky mají být o něco slabší než brýle. To mi pak doktorka na přímý dotaz dodatečně řekla, že se dceři oči za poslední rok zhoršily, ale že brýle jí neměnila, když si nestěžovala, že přes ně špatně vidí. Takže jsou dioptrie teď OK. A v oku si odnesla ale jednu ještě o čtvrt dioptrie silnější, aniž bychom to věděly. Obal skončil v koši v ordinaci (ani značku jsem nevěděla!) a směs čoček, co nám dala s sebou domů zdarma, měli dioptrie normální. Celkově hrůza. A to jsem fakt hledala "profi" místo, kde jí to naučí. Chtěla jsem pak sehnat jiné místo, kde bude opravdový odborník a ne jen napsaný na papíře, ale dcera to mezitím zvládla a informace jsem získala, kde se dalo. Už je nosí 2 roky a je moc spokojená.
Marka 140743
8.3.2019 11:33:35
Supermanka "že to bude tím, že dala dceři o čtvrtku silnější, protože ta slabší jí nešla nandat a už neměla čas čekat"

Tak to je tedy odbornice, hlavně, že spěchala.

Čočky (na dálku) mi dávali o čtvrt dioptrie méně než mám brýle.
Marka 140743
8.3.2019 11:28:31
Když si nemude mnout oči, tak není důvod, aby se mu čočky rolovaly v oku. Tedy pokud bude mít správnou velikost, což mu zjistí ten, kdo mu je bude vybírat.

Ovšem nevím, jestli čočky jsou o tolik levnější záležitost než brýle. Pokud obroučky nezničí, tak se snad dají skla vyměnit, pokud se mu zrak zhorší, ne?

Já mám jednorázové (Acuvue), vyjde mě to za 2x30 čoček, tedy na měsíc skoro 1000 Kč a to kupuju přes eshop za nižší cenu... když to napočítáš za rok, je to dost. Po pár letech bez čoček se ti cena za operaci očí vrátí.

Zkoušela jsem obyč čočky z DM a to se nedá srovnat, jsou mnohem tlustější a komfort nošení je o tolik horší, že ta nižší cena je pořád dost vysoká.
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
8.3.2019 10:10:48
moniko, nevím, odkud jste, ale zkusila bych se poohlédnout konkrétně po kontaktologovi, není to zaměnitelné s vyšetřením od očního lékaře, ale pro pořízení (a hlavně prvních) čoček je to ideální...
Monika 123907
8.3.2019 10:05:52
No, synova oční lékařka by ho zřejmě nic neučila, není moc ochotná (ale je blízko a předepsat brýle umí). Můj očař to dělá, ale nevím, jestli i s dětmi. Ochotný někdy je a někdy takový rozmrzelý (podezřívám ho z alkoholismu, ale možná "jen" nějaké vyhoření nebo jiné psychické potíže.
Lída+2 28136
8.3.2019 8:40:07
Syn právě asi od 10-11let čočky nosil....zrak se mu zhoršil a aby v lese viděl na lampiony......

Nandávání čoček si ho učila přímo lékařka po pracovní době asi 2x 20minut. Zvládal to pak sám. Nakupovali jsme DR zvolenou velikost a druh na netu. Mnohem levněji.

Jenže se sportem závodním skončil a s čočkama též. rekreačně to lze vše provozovat bez problémů s brýlema.

Manžela to učili několikrát zase v optice,ale nesnáší to....raději je v brýlích.
Supermanka 151752
8.3.2019 8:06:26
Já měla zkušenosti nulové, takže jsem u doktorky koukala jako puk a čekala na informace. Nic. Dcera si večer stěžovala, že při koukání na blízko se jí motá v čočkách hlava, tak jsem hned druhý den volala doktorce, vzala to sestra a odmítla mě doktorce předat. To jsem si teda vyřvala hovor s doktorkou a ta mi řekla, že to bude tím, že dala dceři o čtvrtku silnější, protože ta slabší jí nešla nandat a už neměla čas čekat. A vůbec nám takhle důležitou věc neřekla! Takže pak si dcera vyzkoušela ty se správnýma dioptriema a od té doby OK.
Jinak kupuju taky přes e-shop, nakonec se mi nejvíc vyplatí Eiffel Optic s osobním vyzvednutím (dříve zdarma, teď to trochu zpoplatnili), můžu tam uplatnit dcery ISIC a můžu platit flexipasskama (pokud je tedy mám :) ).
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
8.3.2019 7:56:18
s čočkama je problém chvilku, než si zvykne, já je nosím cca od 12-13 let, začátky byly těžší, ale dneska jsou taky čočky mnohem komfortnější než v mém pravěku (žádné vyvařování, jsou poddajnější, propouští víc kyslíku...)
zašla bych s ním k odborníkům, oni mu ukážou co a jak a obvykle má možnost jeden pár vzít zdarma na zkoušku - uvidí a posoudí sám... já už teda dlouhá léta nosím jen kontinuální, vyndavám je vždycky jen v rámci výměny, jinak o nich celé týdny ani nevím, že je vůbec mám - za mne geniální pokrok ~R^
Monika 123907
8.3.2019 7:48:42
Díky. Já to nandávání teoreticky umím synovi vysvětlit sama (jako ne, že bychom vynechali zácvik, ale kdyby byl špatný, jak píšeš) tak, jak jsem se to učila kdysi já a pořád to tak dělám. Na rozdíl od manžela na to nepotřebuju ani zrcadlo. Ale pokud to synovi nepůjde, tak že bych mu je nandávala sama, to fakt nehrozí.
Pokud jde o tu ekonomiku, tak manžel to samozřejmě do určité míry vidí jako Hurvínek válku (on tedy kupuje čočky na internetu, o dost levněji než ty samé v optice a myslím, že používá jednu dva dny), ale záleželo by na okolnostech. Pokud bychom museli každý rok měnit drahá skla u brýlí nebo by syn ty brýle např. za 5.000,- Kč někde nechal, tak zlaté čočky (syn má 3 tréninky týdně a občas turnaj, v létě by asi nosil čočky víc kvůli slunečným brýlím).
Jinak ty obroučky za 5.OOO, co jsem viděla (s obyč. skly by to vyšlo na 7.200, se zatmavovacími víc),byly super, takové tenké (ale odolné, pokud by je přímo nezlomil nějakým drastickým způsobem), synovi moc slušely (mohl by je asi klidně nosit i do školy, resp. na celý den), takže kdybych mohla předpokládat, že mu vydrží (a měnit budeme jen skla), tak já bych to do něj investovala. S manželem je to horší, on si není schopen pořídit brýle pro sebe už spoustu let, protože pořád čeká na něco "úžasného a levného". No, uvidíme ...
 Názory 110 z 2925  [Dalších 2915 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.