| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Mobilní telefony

  (?)
 Názory 110 z 9031  [Dalších 9021 >>]
Lenka, 3 děti 144932
16.2.2019 15:52:11
Ahoj, prosím o radu.
Potřebuju aplikaci k omezení některých aplikací.
Vyhovoval mi screentime, ale přijde mi drahý.
S family link se mi nepodařilo nastavit, co potřebuju.

Nepotřebuju omezit celkový čas na mobilu, ale zakázat ve všední dny některé aplikace od dvou do sedmi (mezi povolenými potřebuju některé s přístupem k wi-fi), pak vše povolit a večer zakázat vše, vyjma budíku.
a o víkendu to samé, jen v jiné časy.
Jde to na family link? (nevylučuju, že jsem to jen dělala špatně)
Případně jiná aplikace měsíčně do 50 Kč pro dvě zařízení, nebo ročně do té pětistovky?
Díky moc
JaninaH 12107
14.1.2019 19:12:17
Ne, ale vážně. S dcerou jsme nedávno vedly debatu, proč ona, jeden z nejnadšenějśích čtenářů, které znám, poslední dobou vůbec nečte, dokonce ani k Vánocům nechtěla knihu. Nejdřív tvrdila, že všechny dobré knihy už přečetla, že vycházejí samé blbiny, že ji číst už nebaví... Postupně vyšlo najevo, že má jednoduše potíźe se na čtení delšího textu soustŕedit, protože pořád něco “kutí” na mobilu, komunikuje, zařizuje, vyhledává... O tom, co vlastně kutí, mám díky této diskusi lepší představu a tak úplně se jí nedivím. Ale stejně si myslím, a to jsem jí řekla, že je to velká škoda a že by s tím měla něco dělat.
JaninaH 12107
14.1.2019 18:57:59
Senedro,
sama se svými myšlenkami? Neblázni, taková ztráta času! ~:-D
Senedra 14756
14.1.2019 18:46:40
Děti už nemámm úplně malé, ale dobře si pamatuji, jak to vypdalo, když malé byly ( a jestliže řešíš bakaláře a odhlašování obědů, tak máš děti už školního věku - jako já) ale mhd běžně jezdím.. jen mi prostě tvůj popis nepřijde jako něco naprosto úžasného, mám na věc jiný názor než ty.
Rozállie 144785
14.1.2019 18:43:58
To je zas generalizace, jak s tím dítětem na tabletu ~t~
Zjevně nemáš malý děti a nejezdíš mhd ~;)
Jaký vytahování ~t~ Sáhnu do kapsy a držím mobil ...
10 minut mi nestačí, ani kdybych se rozkrájela, doma na mě pořád někdo mluví, čímž se minutová aktivita prodlouží na půlhodinovou torturu. Takhle si většinu věcí vyřídím v době prostojů a doma se můžu plně věnovat dětem.
Sama se sebou jsem radši o samotě v klidu. Abych mohla být sama se sebou vprostřed davu, k tomu potřebuju zase mobil, a sluchátka k tomu.
Senedra 14756
13.1.2019 21:39:06
No, tak neustále vytahovat mobil, abych vyřídila věci, které v klidu vyřídím od počítače doma za 10 minut... Nevím, jestli by ta časová úspora za to stála. A tenhle popis mi už spíš připadá jako by člověk byl sluhou mobilu a ne naopak.
To radši chvíli koukám jen tak kolem sebe a jsem sama se svými myšlenkami.
Rozállie 144785
13.1.2019 10:41:32
Sedmi, právěže chytrý mobil přináší časovou úsporu ZNAČNOU, a dokonce i tu úsporu prostoru, energie.
Nejde jen o ty knížky, že se s nimi nemusíš tahat, nemusíš nosit právě třeba tu baterku, diář, zápisník, papírovou mapu, foťák, noťas, jízdní řády, ... A nemusíš si tyhle věci ani pořizovat, tedy ušetříš i čas strávený v obchodě, každá ušetřená minuta je dobrá ~;)

V prostojích (fronty, čekárny, mhd) můžu vyřešit těch milion drobností, kterým bych musela věnovat čas doma - přeobjednat školní obědy dětem, bakaláře, naplánovat si cestu - odpadá čekání na zastávkách - nákup nebo rezervace čehokoliv, zjistit přesně, kde a kdy je tohle nebo ono, kolik stojí tamto a kde to seženu, uspořádat fotky, vymazat nepodařené, v rychlosti vyblejsknout ordinační nebo úřední hodiny, žádné zdlouhavé opisování, včetně vyhrabávání bločku a tužky (kteréžto teda nosím stále, ale vlastně je nepotřebuju) ... Je toho hodně.

S malými dětmi je to taky úsporné velmi, žádné tahání pastelek, omalovánek, knížek, her - na to máme dostatek prostoru doma. Dítě na mobilu v čekárně fakt neznamená, že nic jiného nezná. Hráváme mimo domov na mobilu oběšence, piškvorky, dámu, šachy, pro mrňata je spousta rozumných výukových her, i na ty relaxační blbinky samozřejmě někdy dojde.

Mapy - papírová je sice stylovější, ale v mobilu mi dá nesrovnatelně víc informací, ještě k tomu aktuálnější. Minuli bychom spoustu zajímavých věcí, kdybychom se o nich nedozvěděli z navigace přímo na cestě, byly doslova za rohem a my bychom je minuli.

A mít kdykoliv po ruce překladač nebo google je prostě fajn.

Ano, dá se žít i bez toho, ale pro mě znamená chytrý mobil velkou pomoc. Kdybych si měla vybrat, jestli žít buď s pračkou nebo s internetem, pro mě jasná volba, radši bych prala prádlo na té valše. S chytrým mobilem totiž na to praní budu mít čas ~t~
Persepolis 107413
12.1.2019 12:55:44
výjimečně jako foťák..fotím raději extra foťákem.
Persepolis 107413
12.1.2019 12:54:12
Volání, SMS, chodí mi na něj číselné kódy z banky-internetbanku mám v PC-a sem tam k surfování na netu, taky mám na něm nastavený budík a někdy ho používám jako baterku-myšleno ke svícení.
erika,2 děti 94827
12.1.2019 12:18:55
Jo a kontroluji přes mobil synovu elektronickou žákajdu :D
 Názory 110 z 9031  [Dalších 9021 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.