tisk-hlavicka

Jak konečně přibrat

18.12.2013 Effelein 7 názorů

Stejně jako se mnohé ženy trápí, jak tu kontroverzní hmotu jménem tuk dostat dolů ze svého těla, my vyzáblinky často netušíme, kde ji schrastit.

Nadešel den Z. Totiž den Změny. A proč? Zažily jste tu nesnesitelnou situaci? Odvážně jdete vstříc přímému útoku na všechny módní butiky v okolí, ale vaše oči stále nemohou zaklesnout o jediné estetické něco, co by za ten pohled stálo. A když už se tento zázrak stane, tak po prvním spojení s nepřejícnou kabinkou, vám okamžitě dochází, že odejdete opět s prázdnou. Ne, že by vaše velikost 2,5 pod nulou neuchvacovala svět. Přesně naopak, přivádí vás do nedobrovolného středu vesmíru! Který, mimojiné, napovídá, že v našem obyčejném světě bez přehlídkových mol by vám pár kil navíc vlastně ani neškodilo.

Stejně jako se mnohé ženy trápí, jak tu kontroverzní hmotu jménem tuk dostat dolů ze svého těla, my vyzáblinky často netušíme, kde ji schrastit. Pokud není na vině přímo hyperfunkce štítné žlázy, extrémně nevlídná genetika, nebo vysloveně hmotná nouze, pak postačí, milé dámy, jediné. Jíst.

Přestaňte se vymlouvat, že na jídlo nemáte čas, nebo dostatek prostoru v dutině břišní.

Ten čas si zkrátka budete muset udělat, a pokud budete důsledné, zvětší se časem i prostor onoho hanebně utlačovaného žaludku.

V první řadě je potřeba srovnat si načasování. Je vyzkoumáno, že dobré je přijímat stravu zhruba co 2-3 hodiny. Po týdnu nácviku už si nebudete muset nastavovat budíka, protože tělo se začne hlásit o svůj příděl samo.

Co ovšem dovnitř? A kolik? To z velké části závisí na výdeji energie. Pokud v noci vstáváte k dětem, často vystresovaně pobíháte v práci, nebo 3×týdně sportujete, bude příjem logicky vyšší, než u pasivního jedince. Ale protože potřebujete přibrat, přebytky zas tak neřešte. Soustřeďte se spíše na správnou skladbu vašeho jídelníčku.

Po takových koblihách se dá přibrat snadno, to všichni zřejmě tušíme. Ale takto se do těla krom nezdravého tuku nedostane nic jiného, než jen velmi drzý jednoduchý sacharid. Díky cukernatým potravinám stoupá váš glykemický index tak rychle, že z následného fičáku zpět pochytíte akorát špatnou náladu.

Zdravé stravě se tedy nevyhneme. Jásejte! Zdravé jídlo probouzí totiž nejen tělo, ale i ducha.

Ideální den začněte dostatečně vydatnou snídaní. Ta vaše tělo nastartuje. Sáhněte po celozrnných výrobcích, bílkovinách jako jogurtech, žervé, nebo sýrech, přidejte ovoce nebo zeleninu /i džus/a je hotovo. Po ránu je také nejlepší doba i pro příjem vitaminových doplňků.

Následuje krom zdravé svačinky oběd, kde dokonalou volbu ztělesňuje ryba v přítomnosti nejen zeleniny, ale i poly-sacharidu, čili např. brambory, rýže, či kuskus. Pokud vynecháte polévku, svět se nezboří, tu klidně můžete nechat zazářit společně třeba s pečivem v další svačině. Opolední svačina by měla být standartně obdobná jako její dopolední varianta. Nezapomínejte při tom na další vaše zbraně - superpotraviny jako ořechy, avokádo, asai nebo goji. S chutí do nich, můžete si je dovolit i ve zvýšené míře.

Večeři konzumujte alespoň 3 – 4 hodiny před spánkem. Ať už si na ni vymyslíte cokoliv, dbejte, aby to bylo jídlo zdravé a dovedlo vás zasytit s noblesou hlavního chodu.

Správně přibírat se má pomalu, a to nejlépe na svalech. K tomu je také zapotřebí pravidelné posilovaní. Alespoň 3× týdne cvičte. Říká se tomu pozitivní stres. Nejenže budete růst správně do šírky, ale navíc si kvalitně vyčistíte hlavu od všech strastí života. Před cvičením je pak dobré dát si nějaké malé sacharidové jídlo /třeba müsli tyčinku/. Po něm je potřeba doplnit hladinu glykogenu pomocí jednoduchých zdravých cukrů, např. ovoce nebo spec. Sacharidový koktejl a do hodiny se dobře najezte. Jídlo po by mělo obsahovat kvalitní bílkovinu, tedy libové maso, syr, tofu, vejce nebo rybu a pomalu se uvolnující sacharidy /přílohy/. Zeleniny jak je libo.

Na co byste neměly rozhodně zapomínat je pitný režim. Nejlepší variantou je přírodní, neperlivá voda. Ale mohou být i bílé, zelené, ovocné a bylinkové čaje. Minerálky pouze do 500ml za den s příslibem pravidelné obměny. Celkově dodržujte cca 300ml tekutin na 10kg vaší hmotnosti.

Že se už těšíte na svůj nový den Z? Těšte se, protože s tímto plánem budete po už týdnu alespoň o kilo těžší. Jako bonus slibujeme,zima-nejaro, příval životní energie. Tak honem do toho.

Názory k článku (7 názorů)
Přidat tuk... stormer 19.12.2013 8:26
*Re: Přidat tuk... stormer 19.12.2013 8:28
**Re: Přidat tuk... Katka 21.12.2013 21:9
***Re: Přidat tuk... luna 23.12.2013 8:8
*Re: Přidat tuk... katka+synek2007 19.12.2013 8:58
**Re: Přidat tuk... katka+synek2007 19.12.2013 9:2
***Re: Přidat tuk... Lenka 24.12.2013 8:28
Vyhledávání článků podle věku

Fotky podle věku

Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.

ValinkaKubaADÉLKAADELINKAmiláček ADELINKAADÉLKA☺VikiBříško

Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.

Přihlásit k odběru

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.

Zajimavé odkazy:
   Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.