tisk-hlavicka

Flamigel – na odřená kolena i spáleniny!

23.9.2013 Komerční sdělení

Odřená kolena, spálená ruka od plotny, říznutí, spálená záda po opalování, rozškrábané štípance nebo nevzhledné boláky po akné – na všechny tyto problémy pomůže chytrý, a hlavně levný Flamigel. Tubu za 135 Kč se mít doma vyplatí, zvlášť když jsou v rodině malé děti.

Flamigel patří mezi tzv. chytré hydroaktivní gely, které udržují v ráně vlhké prostředí a ta se pak hojí rychleji. Na strupy již zapomeňte, zůstávají po nich jizvy, a léčba se zbytečně prodlužuje. Moderní medicína již využívá metodu vlhkého hojení více než 40 let.

Rozbitá kolena

Pokud přijde dítě domů s rozbitými koleny, ránu vyčistíme, vydesinfikujeme, naneseme na ni silnou vrstvu gelu a přelepíme náplastí, která zabrání vysychání rány. Gel ránu zchladí, vyplaví nečistoty a případné zbytky štěrku, vytvoří na ni ochrannou fólii a zabrání dalšímu pronikání nečistot i množení bakterií. Díky Flamigelu se pak rána hojí o 40 % rychleji než suchá.

Popáleniny

První pomoc při popáleninách zůstává stejná, jak ji známe – ránu dáme urychleně pod proud studené vody. Poté namažeme Flamigelem a přelepíme náplastí. Rozsáhlejší popáleninu by měl samozřejmě vždy vidět lékař.

Spáleniny od sluníčka

Jediný případ, kdy Flamigel nemusíme zakrývat obvazem, jsou spáleniny od slunce. Pokud jej namažete včas, předejdete dokonce nepříjemnému sloupání kůže. Postiženou kůži promazáváme i několikrát denně, až do odeznění nepříjemných příznaků.

Jak na puchýře

V případě puchýřů je nejlepší je ošetřit desinfekcí (antiseptickým roztokem), puchýř prostřihnout, namazat Flamigelem, přelepit obvazem, a ten ponechat bez výměny nejméně 48 hodin. Při tomto opakovaném postupu by se měl puchýř do týdne zhojit.

Štípance, akné, oděrky atd.

Flamigel se doporučuje vždy, když potřebujeme zhojit a regenerovat nějakým způsobem porušenou kůži – škrábance, jizvy po akné, drobná říznutí aj. Dokonce je ideální i na léčbu proleženin, bércových vředů, a kožní specialistky na onkologických odděleních jej doporučují i pacientům jako prevenci před poškozením kůže při ozařování.

Všestrannost tohoto gelu jistě oceníte v každé rodině, jako první pomoc při nejrůznějších drobných karambolech či zraněních. Stojí pouhých 135 Kč, a je dokonce vhodný i na cesty, neboť jej není nutné uchovávat v lednici.

Flamigel je volně prodejný v lékárnách, více o něm zjistíte na www.flamigel.cz.
Vyhledávání článků podle věku

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.