tisk-hlavicka

ŠanceDetem.cz – odborný rádce rodinám v problémech

14.5.2013 Neziskové organizace

Vyčerpávající informace k těmto, jakož i k mnoha dalším otázkám nabízí rozsáhlý informační portál SanceDetem.cz, který na začátku dubna oslavil 600 dnů od svého vzniku a dosáhl hranici 150 000 návštěv. Vytvoření portálu iniciovala Nadace Sirius.

"Jako matka z vlastní zkušenosti vím, že každý problém týkající se dítěte jeho rodiče velmi trápí, a proto usilovně hledají ta nejlepší řešení a pomoc. Portál Šance dětem uvádí k jednotlivým potížím a situacím nejen ucelené a ověřené informace, ale přináší také tipy na související literaturu a zdroje a hlavně doporučení, kde rodiče najdou pomoc, a to včetně kontaktů na příslušná pracoviště," říká Hana Hoffmannová z Nadace Sirius.

Odbornou radu, pomoc i konkrétní životní příběhy zde najdou rodiny, které se ocitly v nejrůznějších obtížných situacích, např. kvůli zdravotním či psychickým problémům dítěte, rizikovému chování, partnerským nebo finančním problémům, a dále rodiny pečující o dítě se zdravotním postižením či se závažným onemocněním. Všechny články vznikají ve spolupráci s předními českými odborníky, jako jsou PhDr. Jaroslav Šturma, doc. Mgr. PaedDr. Jan Michalík, PhD., PhDr. Mgr. Jeroným Klimeš, Ph.D., doc. MUDr. Bohuslav Mrzena, CSc., a mnoho dalších.

Texty se tak vyznačují odborností, kvalitou a hloubkou vhledu. "Chceme, aby byl portál SanceDetem.cz pro rodiče spolehlivým zdrojem informací a oporou, umožnil jim zorientovat se v problému, který je v souvislosti s jejich dítětem tíží, a pomohl jim rychle a snadno najít adekvátní a účinnou pomoc či řešení," doplňuje Hana Hoffmannová z Nadace Sirius.

SanceDetem.cz nabízí navíc každý měsíc hlavní článek na některé aktuální téma, které rodiče zajímá. Jeho součástí je i videorozhovor s odborníkem, infografika, anketa a další informace. V měsíci dubnu je tímto tématem prenatální diagnostika. Zájemci se v obsáhlém materiálu dočtou vše o jejích metodách, úspěšnosti, pozitivech i možných negativech. K dalším hlavním tématům v minulosti patřily například agrese a šikana u dětí, vliv rozvodu na děti či sexuální zneužívání dětí.

Více informací: www.sancedetem.cz, www.youtube.com/SanceDetem, www.facebook.com/sancedetem

Realizátor:

Cílem Nadace Sirius je pomáhat dětem, které neměly v životě štěstí. Nadace hledá systematická a účelná řešení problémů dětí s důrazem na jejich prevenci. Maximálně využívá české a mezinárodní zkušenosti a příklady dobré praxe, spolupracuje s předními odborníky. Za dobu svého působení podpořila nadace řadu projektů zaměřených na ohrožené rodiny a děti, dále také iniciuje kampaň chodicilide.cz. Více informací o činnosti nadace na www.nadacesirius.cz.

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!




Vyhledávání článků podle věku

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.