tisk-hlavicka

Tip: Máte zkušenosti s homeopatií? Zapojte se také do naší živé diskuze!

Prevence nejen pro těhulky!

15.11.2012 Lucie Nestrašilová 5 názorů

Všude kolem nás se mluví o prevenci. Ideální je s ní začít již na podzim, pokud jste však ještě nezačali, je na čase to změnit.

Ať chceme nebo ne, blíží se zima. Martin sice nepřijel na bílém koni, občas nás dokonce zahřeje i sluníčko, ale ranní mlhy a sychravé dny převažují a s nimi jsou tu i častější nachlazení, rýmy, virózy...

Všude kolem nás se mluví o prevenci. Ideální je s ní začít již na podzim, pokud jste však ještě nezačali, je na čase to změnit. Jste-li navíc těhotná, pak je na místě prevenci dále neodkládat, protože těhotenství je stav mírně imunodeficitní a s tím přichází i větší náchylnost k nákaze. Není třeba se přehnaně obávat o svoje zdraví, ale tuto skutečnost nepodceňujte. Prevence onemocnění je mnohem logičtější, příjemnější a bezpečnější cesta pro vás i vaše děťátko, než samotná léčba nemocí.

Následující řádky přinášejí pár doporučení a osvědčených návodů, jak se nemocem bránit:

  • Vyhýbejte se prostorám se zvýšenou koncentrací lidí, tudíž i nemocných lidí (supermarkety, kina, nemocnice, atd.) a VŽDY dbejte na hygienu rukou. V období předvánočních nákupů je to jistě složité, ale zkuste letos nakoupit dárky na internetu:
  • Jednou za čas dezinfikujte vzduch v místnostech, kde se nejčastěji pohybujete. Výborně vám k tomu poslouží aromaterapie. Kromě toho, že zabrání šíření nákaz vzdušnou cestou, budete se s ní cítit příjemně. Jak na to? Vezměte si aromalampu a vyzkoušejte například Eukalyptus citronovonný (Nobilis Thilia), který těhotné ženy většinou velmi dobře vnímají. K dezinfekci lze použít rovněž Eucasol spray (JUST). Je to skutečně velmi účinná metoda, jak zabránit šíření infekce, např. v domácnosti nebo na pracovišti. Používám ho pravidelně i v autě, hezky se v něm pak dýchá. Slouží jako prevence i při léčbě začínající rýmy - osvědčil se mi i u dětí.
  • V případě nachlazení pijte hodně tekutin (3-4 litry denně). Tekutiny jsou základ, odplavují toxiny z organismu. Dobrou volbou jsou čaje. Pro prevenci je vhodný čaj z Echinacei. Ochucený medem a citronem chutná nejlépe.
  • Nezapomínejte na konzumaci vitaminu C - kyselé zelí, jablíčka, citróny.
  • Odpočívejte a více poslouchejte svoje tělo. Přijde-li únava, dopřejte si oddech. V těhotenství pracují ve vašem těle životně důležité orgány na 150 procent a pokud nechcete onemocnět, je potřeba zohlednit i tento fakt.
  • V tomto sychravém období můžete až do března v rámci prevence užívat i homeopatické léky. Velmi osvědčené je následující schéma, a to nejen v době těhotenství:

    neděle - 1 tuba homeopatického léku Oscillococcinum

    pondělí, středa, pátek - Silicea 15 CH - 5 granulí ráno

    úterý, čtvrtek, sobota - Sulfur iodatum 9 CH - 5 granulí ráno

Pokud vás nachlazení přece jen nemine, mám pro vás jedno doporučení od porodní asistentky Bc. Romany Gogelové. Je jím majoránkový čaj. Pijte ho nejlépe po ránu a během dopoledne - budete po něm odkašlávat.

Příprava:

2 polévkové lžíce obyčejné sušené kuchyňské majoránky přelijte 1 litrem vroucí vody, louhujte max. 5 minut, sceďte. Poté přidejte hojně medu a citrónu.

Dobrou náladu a hodně zdraví vám přeje Lucie Nestrašilová, šéfredaktorka Světhomeopatie.cz.

Názory k článku (5 názorů)
"Osvědčená" homeopatika na pre... JankaP 17.11.2012 1:22
*Re: JankaS 19.11.2012 19:22
Majorankovy caj? Monika 17.11.2012 13:11
*Re: Majorankovy caj? Mischka8 16.1.2013 13:15
Rada od porodních asistentek Jitka Grulíková 5.12.2012 9:44




Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě

Vyhledávání článků podle věku


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.