tisk-hlavicka

Mě přinesl čáp: nový film je na světě!

20.4.2010 Maceška 2 názory

Na filmu se podílely děti ze 3 pěstounských rodin a jejich kamarádi.

Před časem jsem posílala článek o připravovaném filmu, který natáčely naše děti v létě a na podzim. Součástí celého projektu byla sbírka pro děti nemocné cystickou fibrózou. Teď je tedy film hotov, a protože jsem různým lidem slíbila, že jim dám vědět, až bude k dispozici na DVD, dovolujeme si uveřejnit odkaz na stránky filmu: www.meprineslcap.yfilm.cz.

Ten film má několik rozměrů: především se na něm podílely děti ze 3 pěstounských rodin a jejich kamarádi. Některé děti mají odlišný etnický původ. Občas se mě lidé ptají, jestli opravdu všechny přijaté děti (popř. všechny romské děti) dopadnou jako děti paní Boučkové. Nedopadnou. Slova jsou zbytečná, nevejde se do nich všechno, co člověk cítí a prožívá. Film, který vznikl, je mnohem poctivější.

Autoři filmu mají dlouhodobou každodenní zkušenost s dítětem s vysoce funkčním autismem. Viktorka z filmu hraje sama sebe, a všechny scény, které jsou ve filmu použity, jsou autentické. Protože představitelka Viktorky není aktivní čtenář, natáčení filmu musela předcházet dlouhodobá příprava: celý film jsme jí namluvili na kazetu, aby si ho mohla "naposlouchat". Byla skvělá! Zatímco ostatní stále hledali svoji polohu, Michalka (představitelka Viktorky) s tím neměla nejmenší problém.

Co se týká podpory CF klubu, i tady vycházejí tvůrci filmu z osobní zkušenosti s léčbou CF.

Celé natáčení podpořila umělecko-průmyslová škola v Ústí nad Orlicí, které jsou "yFilmáci" (filmový štáb) studenty. Dva z učitelů se přímo podíleli na přípravě loutek. Loutka chlapce a starého muže teď s námi bydlí, mají své místo nad televizí :-) Je to takové připomenutí toho loňského léta, náročného a přitom tak bohatého.

Název filmu vznikl náhodně, přesto však má pro mnoho lidí hlubší filozofický význam. Koho že to přinesl čáp? Nás všechny, a jsme si tedy před kamerou a před Bohem rovni, ať pocházíme odkudkoliv? Nebo autistku, které jako by sem zavítala z neznámé planety?

Názory k článku (2 názorů)
Mě přinesl čáp Červánek 21.4.2010 8:25
Dobrýý Jitule 23.4.2010 10:32
Podobné články


Další od autora Maceška >>


Vyhledávání článků podle věku

Fotky podle věku

Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.

ValinkaKubaADÉLKAADELINKAmiláček ADELINKAADÉLKA☺VikiBříško

Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.

Přihlásit k odběru

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.

Zajimavé odkazy:
   Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.