Víte, co je filmstudio Blabla? , zakončila jsem ho větou, že zatím žádné z dětí svoji budoucnost se showbyznysem nespojuje."/>
tisk-hlavicka

I filmy pomáhají dětem

28.5.2009 Maceška 7 názorů

Když jsem zde před několika lety uveřejnila článek Víte, co je filmstudio Blabla? , zakončila jsem ho větou, že zatím žádné z dětí svoji budoucnost se showbyznysem nespojuje.

Dětská seberealizace ve filmové tvorbě měla své místo v čase, a skončila stejně náhle jako kdysi začala. Zůstalo nám z té doby několik videokazet s krátkými filmy, které dokumentují fantazii, smysl pro humor a v neposlední řadě i vývoj našich dětí.

Jak cenný je to materiál jsem si uvědomila nedávno, když jsme některé již téměř zapomenuté produkty promítali rodině, která k nám přijela na návštěvu. Vždyť já pod nánosem pubertálních starostí s Helčou málem zapomněla, jaká je to prima holka! Dobře, že jsem si to mohla připomenout.

Filmstudio Blabla zaniklo přirozeným vývojem, ale jeho odkaz zůstal živý. Dany, kluk s výtvarným viděním světa, nenechal kameru dlouho zahálet. Při hledání sebe sama mu hudba a kamera byly věrnými společníky. Během studia na střední škole vytvořili s několika kamarády tvůrčí skupinu, která po několika mezikrocích dostala jméno yFilm. Kluci, kteří tvoří filmový štáb, k nám začali jezdit před dvěma lety - a že je Dany náš syn, byl mezi nimi taky jeden, co žije v dětském domově. Tak jsme se znovu stali hostitelskou rodinou, a stali jsme se jí rádi. Lukáš je kluk s čistým srdcem, milý, upřímný, jemný a zdrženlivý.

yFilmácká tvorba má zcela jiné poselství než tehdejší dětské blablací studio. Po loňském studentském filmu Čára se začali kluci zabývat nápadem natočit film, který by současně pomohl dětem s cystickou fibrózou. Tak ve spolupráci s CF klubem vznikl filmový projekt Mě přinesl čáp.

Jsem ráda, že vás můžu pozvat na jejich stránky a pomoci tak informovat o tomto projektu. Jsou to opravdu prima kluci a holky :)

Názory k článku (7 názorů)
Fandím Jitule. 28.5.2009 10:27
*Re: Fandím Kač. ♀ + ♂ 28.5.2009 12:39
Maceško, četla jsem všechno helena + veverčátka 28.5.2009 14:47
*Re: Maceško, četla jsem všechno Margot+1 28.5.2009 16:32
**Re: Maceško, četla jsem všechno helena + veverčátka 28.5.2009 16:49
Těším se na film Mateřídouška 30.5.2009 16:5
*Re: Těším se na film maceška 1.6.2009 9:38
Podobné články


Další od autora Maceška >>


Vyhledávání článků podle věku

Fotky podle věku

Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.

ValinkaKubaADÉLKAADELINKAmiláček ADELINKAADÉLKA☺VikiBříško

Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.

Přihlásit k odběru

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.

Zajimavé odkazy:
   Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.