tisk-hlavicka

Tipy, jak pečovat o citlivou dětskou pokožku

14.1.2019 Komerční sdělení

Dětská pokožka je zcela jiná než pokožka dospělých. My vám přinášíme tipy, jak o ni správně pečovat.

Na rozdíl od pokožky dospělého člověka nemá dětská pokožka plně vyvinutou rohovou vrstvu a kožní film. To znamená, že pokožce chybí přirozená ochranná bariéra, která by ji chránila před podrážděním a působením bakterií. Právě proto je nutné udržovat dětskou pokožku v čistotě a podporovat její obranyschopnost pravidelným promašťováním.

Co by neměla dětská kosmetika obsahovat?

Vzhledem k tomu, že je dětská pokožka oproti kůži dospělého výrazně tenčí, snadněji do sebe vstřebává všechny látky obsažené v kosmetice, včetně těch škodlivých. Dětská kosmetika by proto neměla obsahovat žádné zbytečné chemické složky, jako jsou konzervanty, parabeny, parfemace, ftaláty apod. Zvýšenou citlivostí vůči různým chemickým látkám také trpí děti s atopickým ekzémem.

Koupání každý den není vhodné

V současnosti se pediatři shodují na tom, že každodenní koupání dítěte má na pokožku spíše negativní vliv. Kromě pravidelné očisty v oblasti plenek se proto celková koupel dítěte doporučuje optimálně 2x týdně a neměla být delší než 5 minut.

Pro mytí dětské pokožky je vhodné používat jemné čisticí přípravky bez obsahu dráždivého mýdla, které pokožku zbytečně vysušuje. Skvělým tipem je třeba čisticí pěna pro děti Avène Pédiatril, kterou lze použít k mytí pokožky i vlásků. Tato pěna obsahuje zklidňující termální vodu a jemné mycí složky, které neštípou v očích.

Pokožku dostatečně hydratujte

Ideálně do 3 minut po vykoupání je nutné pokožku dostatečně promazat ještě dokud je vlhká. Takto se totiž všechny výživné látky nejlépe vstřebají do pokožky a uzamknou v ní vlhkost.

Vyzkoušet můžete např. tělový olej Bioderma ABC Derm Huile Douceur, který obsahuje meruňkový a slunečnicový olej pro zklidnění a zvláčnění citlivé dětské pokožky. Jeho výhodou je rychlé vstřebávání bez zanechání mastného filmu. Tento tělový olej lze používat také jako masážní olej nebo ho můžete přidat i do koupele.
Vyhledávání článků podle věku

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.