tisk-hlavicka

Australští výzkumníci spolkli Lego...

30.11.2018 Klááára 1 názor

...aby zjistili, za jak dlouho vyjde ven.

V zájmu vědy provedlo šest dětských specialistů v Austráli neobvyklý pokus: spolkli jeden z prvků Lega, aby zjistili za jak dlouho projde trávicím traktem.

"Výzkumníci" k tomu uvádějí: "Malý předmět projde dospělým jedincem bez problémů a mělo by to uklidnit i rodiče, pokud se něco podobného přihodí." Nakonec přiznávají, že jejich pokus není přesná věda, ale spíše trocha zábavy a odlehčení ve vánočním období. Svoji studii zveřejnili zde.

A jak pokus probíhal?

1. Nejdříve výzkumníci ve věku 27-45 let (3 muži, 3 ženy) polkli žlutou hlavičku z figurky Lega - viz následující video.

2. Poté zjistili, že tento kousek plastu vyjde z těla přibližně za

1,71 dne.

Video z této druhé části výzkumu pokusníci nezveřejnili. Do průměru také nebyly zahrnuty údaje jednoho z výzkumníků, který během dvou týdnů žlutou hlavičku ve své stolici nenalezl.

Názory k článku (1 názorů)
Někomu asi leží lego v žaludku Konzerva 30.11.2018 9:26
(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.


Zajimavé odkazy:
  |   Jsme.cz - nový magazín o rodině, přátelství a vztazích.    Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.