tisk-hlavicka

5 dobrých rad, jak si vybrat půjčku

5.11.2018 Komerční sdělení 1 názor

Rozhodnutí vzít si půjčku už máte za sebou. Důkladně jste si rozmysleli, na co si půjčku berete, a kolik si můžete dovolit měsíčně splácet.

Tak je to správně, není to ale vše. Stejně pečliví a opatrní musíte být také při výběru vhodné půjčky. I relativně malá půjčka může totiž způsobit velké potíže.

1. Nepůjčujte si na zbytečnosti a zážitky

Na internetu na vás vyskakují fotky známých z jejich neuvěřitelných dovolených. Nechápete, kde na to berou peníze, ale vy byste také chtěli prožít alespoň jednou za život parádní exotickou dovolenou plnou dobrodružství. Vzít si půjčku je tak snadné! To sice ano, ale opravdu se vám chce x měsíců splácet za něco, co trvalo pouze 10 dní? Půjčky si berte pouze na věci, které vám poslouží déle, než je budete splácet (např. studium, auto, vybavení domácnosti, bydlení apod.).

2. Pozor na výši půjčky

Chtěli jste si půjčit 50 000 korun, ale banka vám nabízí dvojnásobek? Mohli byste si koupit lepší spotřebiče do bytu a navíc si pořídit tu krásnou sedačku, kterou jste nedávno viděli na internetu. Nadšení často zastíní rozumné myšlení. Uvědomte si, že 100 000 korun budete splácet mnohem déle. Vždy uděláte lépe, půjčíte-li pouze tolik, kolik opravdu potřebujete. Zvažte výši úroku, RPSN, výši měsíční splátky i dobu splácení. Nižší splátky a delší doba splácení obvykle znamenají vyšší přeplatek.

3. Bankovní vs. nebankovní půjčka

Má smysl žádat o bankovní půjčku, když získat nebankovní bývá jednodušší? Dříve byly rozdíly mezi nebankovními a bankovní půjčkami daleko výraznější. Získat bankovní půjčku bylo kvůli přísnějším nárokům bankovních poskytovatelů daleko těžší. Nebankovní půjčky mívaly sice příznivější podmínky, ale zase byly o dost dražší. Dnes se mnohé nebankovní společnosti snaží vyrovnat bankám, nezatracujte je kvůli zastaralým předsudkům.

4. Porovnávejte

Nabídky na nejlepší, nejvýhodnější a nejlevnější půjčky jsou všude - v televizi, v novinách i na internetu. Nikdy neberte první nabídku, která se vám namane, a raději si dejte trochu té práce s hledáním. Nemusíte ručně procházet desítky nabídky, na pomoc si vezměte srovnávače finančních produktů, které mimo jiné nabízí jednoduché a hlavně rychlé porovnání půjček online. Tyto srovnávače jsou stále více propracované a při porovnávání berou v potaz různá kritéria. Vítěznou půjčku si ale vždy ještě prostudujte.

5. Prověřte si poskytovatele půjčky

Získat půjčku nebývá složité. Těžké je získat dobrou půjčku od férového poskytovatele. Myslete na přísloví "když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají" a poskytovatele půjčky si vždy řádně ověřte. Prostudujte si podmínky, ceníky a sazebníky poplatků. Nejsou k dispozici? Ruce! Dobrý poskytovatel půjčky vám všechny informace poskytne předem a bez tlaku. Vždy je lepší vzít si půjčky od známé firmy, k nimž patří samozřejmě bankovní půjčky. Z nebankovních půjček teď letí Kimbi půjčka, Provident půjčka, Home Credit, Smart půjčka, Pronto půjčka a další známé nebankovní půjčky.
Vyhledávání článků podle věku

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.