tisk-hlavicka

Prožili jsme nejteplejší léto za posledních 200 let. Co nás čeká dál?

21.9.2018 Komerční sdělení

Klimatologové varují - příští rok může být ještě teplejší. Připravte se na globální oteplení - pořiďte si klimatizační jednotky špičkové kvality od společnosti Daikin!

Skončilo vpravdě tropické léto. Můžeme si ale skutečně oddechnout s tím, že šlo jen o jakousi anomálii, která se už nebude nikdy opakovat? Bohužel nikoli!

Oddychli jste si, že jsou ta nesnesitelná vedra pryč a nastává nám opět normální počasí, takové, na jaké jsme bývali zvyklí? Neradujte se předčasně! Většina vědců, zabývajících se výzkumem klimatických jevů se shoduje na tom, že počasí na Zemi je momentálně nejteplejší za několik desítek tisíc let a průměrné teploty v Evropě se budou nadále zvyšovat. Jsou dokonce přesvědčeni o tom, že máme v současnosti nejhorší klima za posledních 120 000 let!

Jak je to možné?

Lví podíl na tom má lidstvo samo. Postupné oteplování planety se prudce zvyšuje během posledních zhruba sto padesáti let. Na vině jsou především skleníkové plyny, které vznikají při spalování uhlí a dalších fosilních paliv. Zplodiny vzniklé při tomto spalování se hromadí v atmosféře a brání vyzařování tepla ze zemského povrchu. V minulosti docházelo k oteplování velmi pozvolně, v současnosti však díky činnosti člověka nastává doslova raketový nárůst průměrných teplot. Dalším faktorem, který k oteplování přispívá je vysoká koncentrace oxidu uhličitého ve vzduchu. Oxid uhličitý totiž zachycuje teplo - a nikdy v minulosti ho v ovzduší nebylo tolik jako dnes.

Už nikdy nechcete trávit horké letní noci v lednici…

Z toho všeho vyplývá, že se budeme muset připravit na další extrémně horká léta, dost možná ještě horší, než bylo to právě uplynulé. Žádné dobré zprávy, že? V letošním roce hlásily obchody s domácími spotřebiči už v květnu vyprodané zásoby větráků a přenosných klimatizací. Už v květnu totiž byla nezvyklá horka, a situace se stále zhoršovala. Během prázdnin musela část zaměstnavatelů poslat své zaměstnance domů, protože v neklimatizovaných kancelářích nebylo možné ani vydržet, natož se soustředit na nějakou práci. Nemocnice rušily sjednané operace. V domech a bytech dosahovaly teploty 35 stupňů Celsia a víc. Bylo to zkrátka k nevydržení.

Abychom se těchto nepříjemných a ohrožujících (protože takové horko škodí lidem jak fyzicky, tak i psychicky) situací vyvarovali, je třeba včas pořídit do našich domů a kanceláří vhodnou a účinnou klimatizaci.

S tím vám pomůžeme u nás ve společnost Daikin.

Daikin je jednička na trhu; nabízí bezkonkurenčně nejlepší a nejúčinnější technologie japonské kvality, které jsou vyráběné u nás doma, v České republice.

Daikin má mnohaleté zkušenosti s vývojem a výrobou klimatizací a nabízí to nejkomfortnější, energeticky nejúčinnější a vždy spolehlivé řešení. "Energeticky nejúčinnější" znamená zároveň nejúspornější, neboť klimatizace Daikin jsou vybaveny inventorem - technologií, která brání plýtvání energií a snižuje její spotřebu až o 30 %.

To ale není zdaleka vše, co vám může Daikin nabídnout!

Další předností klimatizací od Daikinu je natolik široká nabídka vnitřních klimatizačních jednotek, že dokážeme vytvořit řešení skutečně pro každý typ interiéru. Vyhovíme skutečně všem, ať už je váš byt či dům jakkoli atypický. Pro každého najdeme to nejvhodnější řešení ve skvělém designu, který dokonale splyne s vaším interiérem.

Neodkládejte na zítřek to, co můžete udělat už dnes. Nehrozí nám doba ledová; naopak, bude pořádné horko. S klimatizací od Daikinu se ho ale už nemusíte bát. Ve vašem domově nebo kanceláři bude vždy příjemně, i kdyby venku za okny teploty vyšplhaly ještě výše, než jak tomu bylo v letošním roce.

Prohlédněte si náš web, kde najdete i virtuální showroom, nebo si rovnou naplánujte návštěvu toho skutečného. Na našich webových stránkách si také můžete vyhledat nejbližšího prodejce z řad certifikovaných partnerů společnosti Daikin, který vám zodpoví na všechny vaše otázky a najde pro vás to nejlepší a nejefektivnější řešení.

Vsaďte na špičkovou kvalitu - pořiďte si klimatizaci značky Daikin!
Vyhledávání článků podle věku

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.