tisk-hlavicka

Top 3 doplňky stravy pro podporu kojení z pohledu maminek

24.9.2018 Komerční sdělení

Kojení je přirozený a nejlepší způsob výživy miminek. Maminka prostřednictvím mateřského mléka předává svému miminku důležité živiny, podporuje správný vývoj jeho metabolismu, zažívacího traktu a imunity. Kojení je důležité také pro vývoj a růst mozku dítěte.

Maminka sice skrz mateřské mléko předává vše potřebné svému potomkovi, mnohdy ale na svůj úkor. Živiny, které „daruje” dítěti pak chybí jí. Je tedy potřeba upravit jídelníček a doplnit zásobování jejího organismu.

Kojení je náročné nejen na energii

Kojení je energeticky náročná záležitost a tomu by maminka měla svůj jídelníček přizpůsobit. Zároveň ale musí myslet také na to, že vše, co sní, přejde prostřednictvím mateřského mléka také do organismu dítěte. A co chybí jí pak zákonitě bude chybět také dítěti.

Mezi živiny, které nejčastěji kojícím maminkám chybí, patří kyselina listová, železo, vápník, zinek, jód, vitamín D a vitamíny skupiny B. Kojící maminka by tak do svého jídelníčku měla zařadit dostatek mléčných či zakysaných výrobků, libového masa, luštěnin, rostlinných olejů, ryb, čerstvého ovoce a zeleniny a také potraviny bohaté na sacharidy (celozrnné pečivo, rýže, brambory apod.).

Jak vybrat správný doplněk stravy pro podporu kojení?

Potřebné vitamíny a minerály lze do těla doplnit také prostřednictvím správně zvoleného doplňku stravy pro kojící maminky. Na trhu je velký výběr. Jak vybrat ten správný?

Vitamíny pro kojící matky by měly obsahovat kyselinu listovou, jód, železo, vitamín D a další důležité vitamíny a minerály. Kyselina listová je nepostradatelná pro krvetvorbu a dělení buněk, jód napomáhá k vyvážené produkci hormonů štítné žlázy a vitamín D přispívá ke zpracování vápníku a fosforu, který je nezbytný pro udržení zdravých kostí a zubů.

Čtěte také: Jaké jsou výhody kojení pro maminku a dítě z pohledu nutriční terapeutky?

TOP 3 doplňky stravy pro kojící maminky

FERTIPRONA - Inositol a Metylfolát

Doplněk stravy pro plánování těhotenství, těhotenství a kojení. Unikátní složení kombinující inositol (obsah Myo-inositolu > 97%) a komplexní multivitaminový přípravek s obsahem methylfolátu. Svým složením odpovídá nejmodernějším poznatkům o správném vývoji miminka a Doporučených postupů českých gynekologických odborných společností ke kyselině listové.

„Doplněk stravy v sypké formě se velmi dobře užívá, což ocení zejména maminky, které v těhotenství trápí nevolnosti.”

Chytré miminko DHA

Doplněk stravy pro těhotné a kojící s vysokým obsahem kyseliny listové a DHA (unikátní na českém trhu).

„Tyto vitamíny jsem brala jako pokračování zelené verze této značky až do roku a půl po porodu, kdy jsem kojila. Mám zdravé, šťastné a chytré miminko :-) Vitamíny mi dodaly to, co ze mě miminko bralo.”, hodnotí Chytré miminko DHA spokojená maminka.

GS Mamavit Prefolin+DHA+EPA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace vitaminu, minerálu, DHA a EPA. Je to kombinace, která byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích.

„Přípravek jsem užívala po celé těhotenství a za celou dobu jsem nebyla nemocná. Z tohoto důvodu plánuji pokračovat i při kojení. Výhodou je obsah DHA a EPA, ryby jsou v ČR v dnešní době velice drahé.”, dodává jedna z maminek.
Vyhledávání článků podle věku

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.