tisk-hlavicka

Nepřekonatelná bavlněná povlečení. Proč jsou tolik oblíbená?

10.9.2018 Komerční sdělení

Žádná jiná textilie nemá tak výrazné využití, proto si své prvenství v oblíbenosti drží zcela oprávněně.

Lidé používají bavlnu už po celá staletí a i dnes je tato tkanina základem drtivé většiny kvalitních lůžkovin. Žádná jiná textilie totiž nemá tak výrazné využití, proto si své prvenství v oblíbenosti drží zcela oprávněně. Bavlna je příjemná na omak a nabízí celou řadu kladných vlastností, mezi které patří prodyšnost, vynikající absorpce tekutin a odolnost vůči vysokým teplotám. Její jedinou nevýhodou je vysoká mačkavost, a tak v drtivé většině případů vyžaduje žehlení.

Bavlněná povlečení na mnoho způsobů

Bavlněné povlečení má doma snad každý z nás, proto je prvním kritériem, podle kterého jej vybíráme především design a barva. Do ložnic obecně patří spíše chladnější tóny, ale vždy záleží na vkusu a potřebách spotřebitele. Pokud ale dáváte přednost spíše něčemu extravagantnějšímu, sáhněte po 3D povlečení. To se vyrábí jak z bavlny, tak i syntetických materiálů, a nabízí nádherné živoucí vzory, které opticky vystupují z povrchu látky.

Nemáte rádi žehlení? Vyberte si krep!

I krepové povlečení se vyrábí z bavlny. Zvrásněný povrch vzniká speciální úpravou látky, ale jeho nejpříjemnější vlastností je snadná údržba, protože se nemusí žehlit. Zachovává si na typické vlastnosti bavlny, jako je prodyšnost, savost a hebký povrch, ale ne každému je příjemné na dotek.

Flanelové povlečení v zimě jako když najdete

Bavlna má termoregulační vlastnosti, takže ji lze používat v průběhu celého roku. V chladnějších měsících však zvolte flanelové povlečení, které dokonale izoluje teplo. K jeho výrobě se používá hustě tkaná látka s vyšší gramáží. Tuto oblíbenou úpravu lůžkovin využijí především věční zimomřivci.

Na co se zaměřit při nákupech

Při výběru povlečení dbejte na to, odkud pochází. Ač tržnice i supermarkety lákají nízkou cenou, vsaďte raději na specializovaného prodejce, jakým je například internetový obchod RodinneBaleni.cz. Zde se vám dostane odborné rady a máte záruku, že vybrané zboží je nezávadné a za přiměřenou cenu.

Přejeme šťastnou ruku při nakupování!
Vyhledávání článků podle věku

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.