tisk-hlavicka

Jak motivovat děti ke vzdělávání o prázdninách?

9.7.2018 Petr Porubský Linka bezpečí 2 názory

Přineslo vám dítě domů vysvědčení, které se vám nelíbí? Ruku na srdce, je to vlastně tak trochu i vaše vysvědčení.

Nemá smysl na dítě křičet nebo mu dávat domácí vězení. Naopak byste ho měli ocenit za to, co mu šlo a budovat pozitivní postoj k dalšímu vzdělávání. Doba prázdnin je ideální čas zamyslet se nad tím, jak dítě ke vzdělávání motivovat. Nenuťte ho, aby se ve stanu nebo u rybníka věnovalo Matematice pro druhý ročník základních škol. Dá se najít mnohem zábavnější forma.

K výrobě indiánského týpí potřebujeme umět nejen měřit, počítat, ale také řezat pilkou. I to jsou dovednosti, které zaměstnávají mozek a přispívají k jeho aktivaci a rozvoji dítěte.

Znalosti z biologie si nejlépe procvičíme přímo v přírodě nebo v ZOO. Není nic lepšího než názorná ukázka a když se k tomu přidá zábavná forma, učení jde samo.

Nejdou vašemu dítěti cizí jazyky. Tak ho nechte, ať si samo objedná jídlo na zahraniční dovolené nebo si koupí zmrzlinu v angličtině. Zbaví se strachu z používání cizího jazyka a osvojí si nové slovíčka v cizojazyčném prostředí.

Vyzkoušejte na dovolené večerní čtení. Nechte, ať si vaše ratolest sama vybere, co ho zajímá. Rozšíříte jeho slovní zásobu, dítě lépe pochopí obsah příběhu a hlavně strávíte společně příjemný čas, který vede i k posílení vzájemného vztahu.

Znalosti z historie můžete procvičovat prostřednictvím putování po českých hradech a zámcích, které často připravují zajímavé akce určené i pro nejmenší návštěvníky.

Objevila se na vysvědčení vašeho dítěte dvojka z tělocviku? Ještě není nic ztraceno. Vyběhněte do terénu. Nechte ho lézt po stromech, přeskakovat potok, házet kamenem do dálky nebo si dejte závod, kdo bude rychlejší u daného cíle.

Učení může být zábava, když zvolíme správnou formu, která děti baví. Důležité je nezapomenout na pochvalu a ocenění. Kárání a kritika jsou spíše na škodu.

Chcete se dozvědět více o Lince bezpečí nebo ji podpořit? Více informací najdete zde.
Názory k článku (2 názorů)
Nemuseli jsme stavět týpí Analfabeta 9.7.2018 10:19
*Re: Nemuseli jsme stavět týpí TaJ 9.7.2018 23:12
Článek se vztahuje k období asi

Vyhledávání článků podle věku

Seriály

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.

Zajimavé odkazy:
   Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.