tisk-hlavicka

Manžel píše písničky pro děti

3.7.2018 Nora Nedvědová

Přála bych si "rozšířit" naše písničky mezi děti.

Milí čtenáři Rodiny,

chtěla bych "rozšířit" naše písničky mezi děti - často poslouchám, jak u nás nejsou jiné dětské písničky než Uhlíř a Svěrák - můj manžel už pár let pro děti skládá, napsal pět dětských muzikálů, které hrála naše divadelní společnost Nedvíďata a cca před půl rokem založil i youtube kanál, když je to dnes tak moderní a bez něj to nejde....

Petr Nedvěd je původně písničkář, který s narozením vlastních dětí začal psát písničky právě pro ně.

Nahrál už 5 dětských CD s autorskou tvorbou - jeho písničky se sice nehrají v rádiích, tudíž nejsou "všeobecně" známé, ale reakce od dětí i jejich rodičů jsou velmi pozitivní.

Při křtu prvního dětského CD Bubáci měl autor co dělat, aby mu děti neporazily mikrofon a nevykoply třeba kablík z reproduktoru - zjištění, že děti nebaví na konzertě sedět na lavičce a koukat vedlo k tomu, že se pro ně na každou písničku vymyslí nějaké "zaměstnání".... a od té doby se hraje pro děti s tanečky, divadelními minidílničkami, případně soutěžemi - prostě co se zrovna hodí na danou akci - jak se dnes moderně říká, děti se interaktivně zapojují:-). Protože jméno Nedvěd je v hudební branži spojeno hlavně s Frantou a Honzou Nedvědovými a logicky spoustu dotazů směřovalo na příbuzenství, bylo potřeba vymyslet nějaký název pro kapelu, která chce dělat radost hlavně dětem - odtud "Kurník Petra Nedvěda"....název je odvozen od jedné z nejhranějších a nejúspěšnějších písniček - Kurník Song. Protože vlastní děti rostly a byly do vystoupení přirozeně zapojovány, oslovilo se pár dětských kamarádů ze školy nebo z kroužků a založila se divadelní společnost Nedvíďata, která od roku 2012 odehrála 6 dětských muzikálů na různá témata - vše opět pouze s vlastními písničkami i scénářem Petra Nedvěda. Veškerá vystoupení byla dětmi hrána a zpívána živě pouze za doprovodu kytary a později kláves. Poslední dva muzikály "Strašlivě strašidelná noc" a "Broukosvět aneb jak školník zmizí do říše hmyzí" měly každý okolo 40 repríz - hrály se dětem na festivalech, divadelních přehlídkách, městských dnech nebo třeba ve školách a školkách.....

Ale protože dnes jsou moderní videoklipy na Youtube, zkusil se Petr Nedvěd vydat také touto cestou - první pokus o videoklip byl na jednu z jeho prvních složených písniček "Bubáci" a natočil se už v roce 2006. Asi nejvíce práce dal animovaný videoklip na písničku Yeti, který je vyroben starou technologií focení jednotlivých záběrů a skládání za sebou - bylo potřeba 2400 snímků - jeho výroba zabrala autorovi přibližně 120 hodin čistého času.....podívejte se na výsledek:-)

A ještě nejnovější klip Skřítci:

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Článek se vztahuje k období asi

Vyhledávání článků podle věku

Fotky podle věku

Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.

ValinkaKubaADÉLKAADELINKAmiláček ADELINKAADÉLKA☺VikiBříško

Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.

Přihlásit k odběru

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.


Zajimavé odkazy:
  |   Jsme.cz - nový magazín o rodině, přátelství a vztazích.    Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.