tisk-hlavicka

Svačinky na cesty, které přijdou k chuti nejen dětem

19.6.2018 Komerční sdělení

Doba letních výletů, toulek přírodou, stanování a školních výletů je v plném proudu. Jejich úspěch závisí na mnoha faktorech. Počasí, správné oblečení, společnost, …. A samozřejmě také něco na posilněnou. Mnoho rodičů řeší, co vzít s sebou do batohu jako svačinu. Lámeme si hlavu nad tím, co se v tom parném počasí nezkazí, dodá nejen dětem energii a všechny potřebné živiny. Někdy je to otázka skoro za milion.

Přípravu nelze podcenit. Těžko spoléhat na to, že cestou potkáte kiosek pokaždé, kdy Vás nebo děti začne honit mlsná. A když už to štěstí budete mít, stále hrozí, že nebudou mít nic, co Vaše chuťové pohárky uspokojí.

Jak se na výlet dobře připravit?

Plánujte!

Naplánujte si, kam povedou Vaše kroky. Vezměte v potaz počasí, vzdálenost.

Připravte se na cestu!

Zapátrejte, zda po cestě potkáte nějaké občerstvení a můžete tak ulevit svým zádům například o lahev vody, kterou si můžete dokoupit. Zkuste si také zjistit, co občerstvení nabízí – zda se jedná jen o rychlé občerstvení nebo si můžete koupit i něco zdravějšího. Podle toho si s sebou zabalte vše, co se Vám může hodit.

Jaké svačinky jsou vhodné na cesty?

Příkrmy v kapsičkách pro malé děti

Cestujete-li s malými dětmi a řešíte pro ně svačinky, určitě vyzkoušejte balení příkrmů ve formě kapsiček. Na výběr máte z již hotových ovocných i zeleninových svačinek, nebo si je můžete připravit doma. Příkrm si připravíte, jak jste zvyklí a naplníte jím kapsičku určenou k opakovanému naplnění.

Ovoce

Místo sladkostí si s sebou vezměte ovoce. Utiší Vaši touhu po sladkém a příjemně Vás osvěží. Na cesty je ideální jablko nebo hroznové víno. Pro děti je můžete nakrájet na menší kousky.

Skvělé je i sušené ovoce, které Vám dodá energii a dětem připomene bonbonky.

Zelenina

Nejen ovoce je ideální svačinkou na cesty. To samé platí i o zelenině. Taková okurka Vás osvěží, dodá tekutiny i sílu do dalších kroků, které Vás dovedou k cíli.

Oříšky

Sbalte s sebou na cesty různé druhy oříšků. Dodají Vašemu tělu vlákninu, bílkoviny i zdravé tuky.

Tyčinky

V létě se na cestu hodí i různé müsli tyčinky. Můžete si opět vybrat ze široké nabídky balených tyčinek, nebo si je doma připravit sami. Lépe tak budou kopírovat Vaše chutě a potřeby.

Upečte si něco na zub

Nebojte se na cestu upéct bábovku nebo třeba nějaké buchty. A když děti do přípravy a jejich pečení zapojíte, budou chutnat dvojnásob.

Připravte si sendvič

Připravte si sendvič s libovým masem a zeleninou, ozdobte jej tak, aby děti lákal k jídlu. Dětem přijde k chuti, zasytí a dodá všechny potřebné živiny.
Vyhledávání článků podle věku

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.