tisk-hlavicka

Půjčka od lidí: výhody a nevýhody

12.6.2018 Komerční sdělení

Půjčky od lidí se v současnosti stávají poměrně výrazným konkurentem bankovních společností a nebankovních úvěrů. V tomto případě jde vlastně také o nebankovní produkt jen jeho financování se trochu liší od běžného standardu.

Moderní půjčka od liší je velice často spojována s výrazem P2P půjčky. Za touto zkratkou se ukrývá anglický výraz Peer-to-peer, což je do jisté míry celkem vypovídající. Lidé půjčují peníze lidem. Aby byl celý proces maximálně bezpečný, je vše zaštiťováno společností, která z takového úkonu má odpovídající provizi.

Ve zkratce řešeno, P2P půjčky vytváří dvě skupiny lidí. V té jedné jsou investoři, jež chtějí zhodnotit vložené peněžní prostředky. V té druhé pak zájemci o úvěr v libovolné výši. Abyste měli větší přehled o tomto nebankovním produktu, přinášíme vám souhrn výhod a nevýhod půjček od lidí.

Přednosti půjček od lidí

Tím nejzásadnějším kladem bude bezpochyby nižší úroková sazba. Ta v mnohých případech atakuje jiné nebankovní úvěry, a dokonce se mnohdy rovná i bankovním půjčkám. Půjčka od lidí je tak založena na jisté výhodnosti, a právě ta je lákadlem pro spoustu potenciálních klientů.

Vedle toho se však můžete připravit i na to, že vám bude prezentována maximální transparentnost. Na trhu existuje hned několik poskytovatelů zajišťujících P2P půjčky a ti se pyšní přehlednými smluvními podmínkami, v nichž se vyzná naprosto každý. V tomto směru je vsazeno na jednoduchost a dostatečnou srozumitelnost. Prostřednictvím důkladně připravených smluv jsou ochraňováni jak dlužníci, tak samotní investoři.

U některých poskytovatelů podáte nejenom žádost o úvěr, ale máte možnost oslovit lidi skládající se na váš úvěr. A to za pomoci osobního příběhu. Zmíníte to, k čemu peníze potřebujete a zároveň můžete doložit i řadu dokumentů navíc, které jen urychlí celý proces. Od předložení velikosti příjmu až po výpis z registru dlužníků. To všechno zvyšuje vaši celkovou bonitu a solventnost, jíž máte plně ve svých rukách.

Půjčka od lidí je nakonec i velice snadno dostupná. Rozhodně kvůli ní nemusíte chodit na pobočku společnosti. Stačí v pohodlí domova vyplnit internetový formulář a sdělit skrze něj vše potřebné. Tento požadavek vám díky tomu nezabere moc času.

Mají P2P půjčky nějaké nevýhody?

Po výčtu výše uvedených informací snad ani nelze pochybovat o tom, že půjčka od lidí je jednoznačně dobrou volbou. I tento nebankovní segment ale může mít nějaké stinné stránky. A mezi ně se řadí například rychlost vyřízení žádosti v okamžiku, kdy nebudete dokládat dostatečnou bonitu a v rámci osobních informací nebudete moc sdílní. Pak může chvíli trvat, než si vás společnost proklepne a investoři se na vás složí. Tento neduh máte však možnost do jisté míry ovlivnit vy sami.

Zdvižený prst pak visí i na straně investorů, kteří by si měli rozložit investice do vícero půjček, čímž minimalizují riziko v okamžiku, kdy klient nebude schopen splácet své závazky.

Kdo v dnešní době poskytuje P2P půjčky?

Pakliže vás převažující klady přesvědčily o tom, že půjčka od lidí je skutečně tím, co hledáte, hodí se ještě podstatná informace na závěr. A tou je výpis poskytovatelů tohoto oblíbeného nebankovního produktu. Proces půjčování peněz mezi investory a žadateli zajišťuje hned několik prověřených společností.

  • Zonky
  • Bankerat
  • Žlutý meloun
Vyhledávání článků podle věku

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.