tisk-hlavicka

Jak si dobře vybrat prací prostředek a jak zvýšit jeho účinnost? Máme pro vás 4 tipy

1.6.2018 Komerční sdělení

Ten koloběh známe všichni: ušpinit - vyprat - ušpinit - vyprat…

Praní prádla je pro nás tak rutinní činností, že nad ním už ani nepřemýšlíme. Naše 4 tipy pro vyšší účinnost praní vás ale přesvědčí, že bychom měli.

Prací prostředky obvykle vybíráme podle několika kritérií - ceny, druhu (prášek, gel či kapsle), vůně a účinnosti. Očekáváme, že přípravek naše prádlo vypere do čista, zachová jeho barvy, strukturu vláken, zbaví ho zápachu, skvrn a provoní příjemnou vůní. To vše za rozumnou cenu.

Taková očekávání vám může splnit i značka, která staví na dlouholeté tradici v oboru "čistota" - SAVO. Před časem totiž její výrobce uvedl na trh novou řadu pracích gelů SAVO Bez chloru. Dostupná je ve třech variantách: na bílé prádlo, na barevné či univerzální gel. A také v několika velikostech. My jsme SAVO Bez chloru vyzkoušeli a zaujaly nás u něj zejména tři věci - prací gel účinně odstraňuje i jinak velmi odolné skvrny, má příjemnou vůni, a zároveň pomáhá odstraňovat bakterie. Výsledkem tak bylo hygienicky čisté prádlo s příjmenou vůní.

Novinku určitě také vyzkoušejte, ale nezapomeňte i naše tipy. I díky nim budete s výsledkem praní opravdu spokojeni.

1. Zjistěte si, jakou máte doma vodu. Využít můžete volně dostupné jednoduché testy. Pokud zjistíte, že hodně tvrdou (tzn., že obsahuje vysoké množství minerálů), bude se vám v pračce špatně rozpouštět prášek. Je tedy lepší používat prací gely. Nejen kvůli lépe vypranému prádlu. Zamezíte tím i usazování prášku na bubnu pračky.

2. Třiďte prádlo důsledně podle barevnosti. Moderní materiály už sice při praní barvy nepouští, takže se pravděpodobně nestane, že z pračky vyndáte růžovou košili, která byla původně bílá, ale třídění má i tak smysl. Speciální prací prostředky mají totiž různá složení a jsou vytvořené tak, aby naplnily potřeby jednotlivých druhů prádla. Třeba SAVO Bez chloru na barevné prádlo obsahuje látky, které pomáhají rozzářit barvy a je vysoce účinné i na odolné skvrny. SAVO Bez chloru zase zabraňuje žloutnutí materiálů a zachovává bělost oblečení.

3. Používejte přiměřené množství přípravku. Čím více tím lépe? Častým omylem je myslet si, že vyšší množství pracího prostředku znamená lépe vyprané prádlo. Možná vás překvapí, že efekt je spíše opačný. Větší množství přípravku moderní šetřící přístroje nezvládnou zpracovat a zůstává tak ve vláknech oblečení - tím se snižuje jeho životnost a může docházet i k alergickým reakcím.

4. Neplňte přístroj na maximum. Kapacita pračky určená výrobcem platí pouze pro základní program na bavlnu. Naplníte-li pračku maximální náplní i u jiných programů, obvykle se oblečení dobře nevypere. Zůstanou na něm zbytky pracího prášku, který nejenže zanechá stopy, ale může vám i nepříjemně podráždit pokožku.
Vyhledávání článků podle věku

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.