tisk-hlavicka

Online doučování pro školáky aneb internet jako nejlepší učitel

28.5.2018 Komerční sdělení

Děti využívají v dnešní době internet zejména ke hraní her či k nepřetržité online socializaci se svými vrstevníky, což se pak leckdy odráží i na školních výsledcích. V lepším případě pak můžeme nenadálý horší prospěch připsat tomu, že školák probíranou látku opravdu nechápe. Napadlo vás někdy, jako rodiče, spojit tyto dvě věci dohromady a využít internet coby doučovací nástroj? Prozradíme vám, jak z něj ku prospěchu školáka vytěžit maximum.

1) Vyberte si doučovatele online

Začněme klasikou. Sehnat opravdu kvalitního doučovatele, který vás zároveň nezruinuje, může být oříšek. Naštěstí existují online portály shromažďující stovky až tisíce doučovatelů, kteří nabízí své služby za různé ceny, takže možná právě zde narazíte na onoho učitele, jehož styl výuky dítěti opravdu sedne. Hledejte například na doucuji.eu, uceninasbavi.cz nebo na kvalitnidoucovani.cz.

2) Doučování prostřednictvím videohovoru

Výhoda výuky prostřednictvím videa spočívá v tom, že vyučování může probíhat odkudkoliv na světě, kde je připojení k internetu. Video výuku ocení jak žáci základních škol, tak středoškoláci, ale rovněž vysokoškoláci. Při hovoru s osvědčeným lektorem mnohdy nechybí ani interaktivní tabule či snímání pracovní plochy externí kamerou. Více informací se dozvíte třeba na doucovani-dohlavy.cz nebo v rámci projektu Eduma.

3) Online výuka jazyků

Patří vaše dítko k matematickým mágům, ale zato v jazycích zdaleka tak neperlí? Své jazykové schopnosti může vypilovat a prohloubit na portále jazyky-online.info, který nabízí nejrůznější cvičení, poslechové materiály, nebo slovníky frází a pojmů v 8 jazycích. Zdarma!

4) Klíčové vysvětlení látky se možná skrývá na YouTube

Zameškal školák několik důležitých vyučovacích hodin, a nyní se před testem cítí v učivu poněkud ztracený? Nechte jej, ať si nepochopenou problematiku vyhledá na YouTube. Může se totiž stát, že diferenciálním rovnicím, derivacím, nebo třeba kinematice přijde na kloub třeba právě na video kanále OnlineSchool. Vyzkoušet může také online výuková videa na Khanovaškola.cz

Zvažte také, zdali se nevyplatí pořídit si kvalitní internetové připojení, které se postará o bezproblémový průběh online vzdělávání spolu s přehráváním HD videí ve špičkové kvalitě. Za jedničku mezi internetovými tarify lze nyní považovat Internet HD od O2. Vyznačuje se totiž vysokou rychlostí a extra silnou wifi, kterou nerozhodí ani několik připojených zařízení. Vaše děti se tak mohou vzdělávat současně.
Vyhledávání článků podle věku

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.