tisk-hlavicka

Slovensko: na Facebook jen se souhlasem rodičů

1.12.2017 Janeska

Zákon začne platit od května příštího roku.

Slovenský zákon vychází z požadavků směrnice EU o ochraně osobních údajů GDPR. Ta sice uvádí nejnižší věkovou hranici 13 let, na Slovensku ale v novém zákoně využívají horního limitu 16 let.

Podle odborníků z oblasti ochrany práv dětí jde o nesmyslné nařízení. Například Janice Richardsonová z UNICEF v rozhovoru pro deník Sme prohlásila : „Musíme lidi více učit kritickému myšlení“ a varovala, že každá zábrana se dá obejít.

Jak to má fungovat?

Podle nového slovenského zákona bude moci poskytovatel internetových služeb ověřit věk svých uživatelů pouhou otázkou. V případě, že bude mít pochybnosti, bude oprávněn „vynaložit přiměřené úsilí“ k tomu, aby zjistil, zdali nezletilému dal souhlas jeho zákonný zástupce.

Je pravděpodobné, že přijetí legislativního opatření urychlila kauza slovenského opozičního poslance Boris Kollára, který byl letos v březnu nucen přiznat, že přes Facebook flirtoval s nezletilou dívkou, chovankyní sociálního zařízení Čistý deň. Kollár (jinak svobodný otec 9 dětí a předák opozičního hnutí SME Rodina) se obhajoval, že dívku nikdy nekontaktoval první, vždy ho kontaktovala ona sama. Zároveň tvrdí, že se s dívkou nikdy nesetkal, nevěděl, kolik je jí let.

Tento případ ukázal na nemožnost zjistit pravou identitu osob na sociálních sítí.

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Článek se vztahuje k období asi

Vyhledávání článků podle věku

Fotky podle věku

Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.

ValinkaKubaADÉLKAADELINKAmiláček ADELINKAADÉLKA☺VikiBříško

Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.

Přihlásit k odběru

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.


Zajimavé odkazy:
  |   Jsme.cz - nový magazín o rodině, přátelství a vztazích.    Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.