tisk-hlavicka

Pozor! Už brzy si běžní lidé nebudou moci hypotéku dovolit!

21.9.2017 Komerční sdělení

Uvažujete o vlastním bydlení a v hlavě se vám promítá obrázek malebného domečku se zahrádkou, na které si hrají vaše děti?

Uvažujete o vlastním bydlení a v hlavě se vám promítá obrázek malebného domečku se zahrádkou, na které si hrají vaše děti? V tom případě si se sjednáním hypotéky pospěšte, než bude úplně nedostupná.

Česká národní banka tento rok přišla s regulacemi a doporučeními, které omezují objem poskytnutých hypoték. Co to znamená pro vás, běžného žadatele? Banky nyní budou pečlivěji zvažovat, komu hypotéku poskytnou a komu ne. Rovněž lze očekávat růst úrokových mezd a požadavek na vyšší úspory při žádání o úvěr.

"Je pravděpodobné, že do deseti let v Česku nastane podobná situace, jako v mnoha zemích západní Evropy." Tvrdí Zbyněk Laisek z firmy Porovnej24.cz, která se mimo jiné zabývá srovnáním hypoték. "Například sehnat vlastní bydlení v Paříži je dnes téměř nemožné i pro lidi s nadprůměrnými příjmy. Francouzi se většinou smíří s bydlením v nájmu, a i ten je pro ně příliš drahý. Ve francouzské metropoli tudíž přibývá minibytečků, ve kterých jsou lidé schopni bydlet třeba na dvaceti metrech čtverečních."

Dle jeho slov situace není nejrůžovější ani ve španělském hlavním městě. Byty v centru Madridu jsou tak předražené, že si je může dovolit jenom ta nejbohatší smetánka. Běžnou realitou je, že lidé žijí daleko za městem a denně hodinu až dvě dojíždějí do práce.

Obdobná situace se v ČR může v budoucnosti týkat větších českých měst nad sto tisíc obyvatel. Ovšem nedostupné může být i bydlení na vesnicích, které jsou v dobré dosažitelnosti velkých měst.

Ovšem neházejte flintu do žita, nepříznivá situace na hypotečním trhu nemusí nutně znamenat, že se musíte vašeho snu o domečku vzdát a vychovávat vaše děti v pronajímaném stísněném bytě.

Existuje způsob, jak sehnat vlastní bydlení i přes rostoucí ceny úrokových sazeb a zvyšující se hodnoty nemovitostí. Občas některé banky přijdou s výhodnou nabídkou úrokové sazby, která je časově omezená. Ovšem běžný člověk nemá šanci tyto nabídky podchytit, protože by musel denně několik hodin brouzdat po internetu a hledat, kde zrovna zlevnili hypoteční úvěr.

Řešením na tuto situaci je cenový srovnávač Porovnej24.cz, který dokáže v minutě zobrazit všechny nabídky od nejrůznějších firem. Stačí do parametrů zadat údaje o ceně vaší nemovitosti a ihned vidíte přehledný seznam nabídek.

Obrovskou výhodu představuje skutečnost, že vidíte nejen výši úrokových sazeb, ale rovněž výši měsíčních splátek a bankovních poplatků. A tím největším trhákem je, že u všech nabídek snadno zjistíte částku, kterou zaplatíte celkově. Tyto částky se u mnohých bank výrazně liší a zvolením té správné nabídky můžete ušetřit i přes sto tisíc korun!

Využijte možnosti sjednat hypotéku, dokud je to ještě pro běžné lidi možné. Pomocí hypoteční kalkulačky od Porovnej24 zjistíte, jaká hypotéka vám vyjde nejlépe.
Vyhledávání článků podle věku

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.