tisk-hlavicka

Návrat do školy mohou u dětí provázet zarudlé a pálící očí. Pomohou vhodné oční kapky.

11.9.2017 Komerční sdělení

Červené oči mohou mít řadu příčin.

Září přináší dětem nejen návrat do škol a školek po dlouhých prázdninách a s tím související nutnost adaptovat se znovu (a někdy také poprvé) na pravidelný režim a nutnost sem tam vypracovat i nějaký ten domácí úkol. Začlenění se do kolektivu ale přináší i zvýšené riziko infekce, která se mezi dětmi rychle šíří. Co tedy dělat, až vaše ratolest dorazí domů se zarudlýma a pálícíma očima? Účinnou první pomocí jsou vhodné oční kapky!

Červené oči mohou mít řadu příčin. Od mechanického poškození (drobná zranění, ke kterým děti snadno přijdou při hře nebo při práci s psacími potřebami), přes alergické reakce (pozor, ani s nadcházejícím podzimem toto nebezpečí nepomíjí a podzimní alergie - především na prach, plísně či roztoče - se vyskytují čím dál častěji), až po nachlazení. Právě na ně se spolu s nižšími teplotami budeme muset dobře připravit.

Přenos infekce do okolí je velmi snadný, tím spíše u dětí, které se vrací do kolektivu ve školách či školkách. Většina dospělých si riziko uvědomuje a dokáže dodržovat určitá pravidla. Děti si oproti tomu často mnou oči, sahají si do nich, jsou v kontaktu s ostatními dětmi, se kterými si třeba vyměňují hračky. Spojivka oka je také jedním z nejčastějších míst, kde může dojít k podráždění některým z alergenů, a návrat do prašného prostředí větších měst může být pro dětské oko rovněž rizikovým.

První pomocí, ale i prevencí proti problémům s červenýma očima mohou být pro vás i pro vaše děti speciálně určené oční kapky Similasan Červené oči. Ty byly vyvinuty právě pro oči podrážděné v důsledku nachlazení, chřipky nebo jiného infekčního onemocnění, pobytu v prašném prostředí, vlivem chloru, klimatizace nebo průvanu.

Oční kapky Similasan Červené oči jsou na přírodní bázi a vašemu dítěti uleví od nepříjemného podráždění, svědění nebo zarudnutí očí. Díky vyváženému pH, které je podobné přirozeným slzám, a v kombinaci s výtažky z léčivých bylin Světlíku lékařského a minerálů se jeho oči budou cítit lépe. Kapky totiž účinně a zároveň šetrně zvlhčují oční sliznici, a díky tomu chrání, chladí a zklidňují červené, slzící a podrážděné oči.

Chcete vědět víc o problému červených očí? Znát jeho příčiny a připomenout si první pomoc? Nahlédněte do naší brožury:

Oči dítěte ale nemusí být podrážděné jen v důsledku infekce. Také návrat ke školní práci spolu se čtením, psaním nebo trávením delšího času před obrazovkou počítače našim očím příliš nesvědčí. Pro takto namáhané oči se pro změnu hodí nejlépe kapky Similasan Unavené oči v zelené krabičce. Díky výtažkům z léčivých bylin routy vonné a starčeku přímořského a vyváženému Ph podobnému přirozeným slzám dokáží oko zvlhčit, šetrně zchladit a udržet jako v bavlnce.

A pokud se vaše dítě náhodou kapání do oka bojí, podívejte se spolu s ním na similasan.cz. Najdete zde názorný videonávod, díky kterému vy i váš potomek pochopíte, že samotná aplikace očních kapek nemusí být nijak složitá a ani trochu nepříjemná.
Vyhledávání článků podle věku

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.